Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

MDŽ – Moderní Design pro Ženy

Modelový byt věnovaný modernímu designu, ženám a zelenému bydlení a zařízený špičkovými interiérovými studii, navrhla ředitelka studia Bogle Architects v Praze, Viktorie Součková, která prezentuje “Elegantly Ecological Design” (tedy: Elegantní Ekologický Design), moderní design pro ženy, navržený ženou.

Návštěvníci se také setkají s nápaditými, barvitými a často netušenými a překvapivými dekoracemi, které připraví přední české designérky.

Ženy jsou duší téměř každého zařizovaného interiéru bytu či domu a chtějí také rozumět tomu, jaká okna a dveře, jaký způsob vytápění či větrání zvolit, jakými spotřebiči vybavit byt, jaký nábytek a zařízení vybrat, jak správně recyklovat odpady, jak uspořit energii a vodu, protože tak potom nejlépe rozhodnou, co je pro jejich rodiny a děti nejvhodnější.

Modelový byt je věnován i řešení některých základních otázek, v oblasti „zeleného“ ekologického bydlení a úspor energií.

Výstava MDŽ je součástí komplexu výstav: Světlo v architektuře 2013, Happy Home – zelené bydlení

KOMPLEX VÝSTAV 

SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE 2013

Třetí ročník bienále specializované výběrové výstavy svítidel, designu a příslušenství Světlo v architektuře se bude konat ve dnech od 4. do 7. dubna 2013 ve Veletržním paláci v Praze. Tato výjimečná akce, na níž se představí pouze vybrané společnosti z oboru, je určena především architektům, projektantům, inženýrům, stavebním inženýrům a developerům z celé České republiky.

Výstavy se opět zúčastní ty nejlepší a nejvýznamnější české a světové značky z oboru výroby a designu svítidel a osvětlovací techniky a bude opět doprovázena firemními prezentacemi, přednáškami a odbornými semináři.

MODELOVÝ BYT: MDŽ (Moderní design pro ženy)

MODELOVÝ BYT: GREEN LIVING

Součástí výběrové výstavy svítidel je již tradičně oblíbený Modelový byt, v letošním roce věnovaný ženám a zelenému bydlení, tentokrát navržený také ženou – architektkou Viktorií Souček z britské architektonické kanceláře Bogle architects.

Organizátoři se ji rozhodli věnovat především ženám, které jsou duší téměř každého zařizovaného interiéru bytu či domu.

OSOBNOSTI VAŘÍ PRO AKCI CIHLA

A protože organizátoři rádi spojují užitečné s ještě užitečnějším, připravili v rámci modelového bytu ve spolupráci s AKCÍ CIHLA zábavné vaření s osobnostmi s názvem: Osobnosti vaří na podporu zaměstnávání lidí s handicapem. Vařit se bude i podle receptů v dobročinné kuchařce DOBROTY S PŘÍBĚHEM, kterou zájemcům osobnosti na místě podepíší. Vaření a autogramiády oživí kuchyň a jídelnu modelového bytu.

5. 4. od 16.00 – Pavel Liška, Iveta Fabešová a Darina Sieglová

6. 4. od 16.00 – Jitka Ježková a Nela Boudová

NOVINKY, KTERĚ SE PŘEDSTAVÍ V MODELOVÉM BYTĚ

space4kids

Nábytek do dětského pokoje modelového bytu MDŽ dodává společnost space4kids, která se navrhováním interiérů pro děti, ale i dospělé, zabývá od roku 1998. Nabízí dětský nábytek od designérů Sebra, Ninetonine a Kidsonroof – nábytek z těchto kolekcí je nejen funkční, ale i hravý, respektuje potřeby dětí, je jednoduchý, variabilní, vyrobený z eko surovin a plně recyklovatelný. Dává prostor fantazii a na názoru dětí, které si mohou samy vybrat, jaké barvy vdětském pokoji chtějí. Také například postýlky pro miminka jsou „rostoucí“ – lze je roztáhnout do délky, manipulovat se zábradlím, některé z nich je možné později využít jako skvělou pohovku. Také hračky, které společnost space4kids nabízí, patří k tomu nejlepšímu v Evropě. Hračky navrhují konkrétní autoři, skvělí designéři, jsou EKO, recyklovatelné a z přírodních materiálů – dřevěné, textilní, ale i interaktivní, originální a často z limitovaných edicí. Všechny bez rozdílu potěší, pobaví, ale také něco nového naučí.

 

„Když se nám narodila naše dcera Mariana a začali jsme jí vybírat první hračky, byli jsme překvapeni, jak z toho ohromného množství v obchoďácích, se nám jich tak málo líbí. Komerční výrobci, chrlící kvanta plastů a laciných materiálů, které útočí z každého hračkářství a nemají v sobě žádnou duši. Nejprve jsme začali hračky sami vyrábět, šít a plést, ale potom jsme našli spoustu šikovných malých firem v zahraničí do jejichž designu jsme se hned zamilovali, a tak jsme se rozhodli na jaře 2009 otevřít tento obchůdek  pro všechny, kteří chtějí svým dětem ukázat, že svět není jen Disney,“ říkají manželé Konštiakovi.

 

 

 

2. Aulix LogicoFamily sos loc       Jolana Šornerová 1 Svítidla Světlušky studentský design - Světlo v architektuře 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podrobnější informace na www.architectureweek.cz.

 

Podobné příspěvky

Prague Mussel Week: čerstvé slávky a chuť moře obohatí menu pražských restaurací

Šebík

koncertní sál Pražské konzervatoře byl v pondělí večer svědkem unikátního koncertu…..

Šebík

KVĚTINOVÝ DŮM „ROZKVETE“ DÍKY SVÉ AKTIVNÍ FASÁDĚ

Šebík