Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Mezinárodní veletrh FOR FURNITURE 2013

Další zajímavostí byla expozice desing POINT. Pod tímto názvem soustředil tým designérek, úspěšně působících již několik let v oboru návrhů a realizací bytových a komerčních interiérů, řadu prestižních značek. Jmenujme alespoň Polstrin design, Brik, Design propaganda, Kojiart nebo Jespen. Rozsáhlý stánek firmy Sedlák Interiéry představí novinky ze sortimentu německé tradiční společnosti KFF, jež vyrábí designový nábytek vhodný do kuchyní i celého interiéru a komerčních prostor. Pod značkou Design by Dara bude představen trendový nábytek. V hale designu dominuje rozsáhlý stánek Klastru českých nábytkářů s velkou expozicí firmy NADOP. Tato firma s 20 letou tradicí vyrábí kuchyně a obývací pokoje a pracuje s předními českými designéry a architekty. Nechyběly ani designové bytové doplňky.

Firma Cedr group představila kolekce značek ZAK Designs, Kersten či Bastion collection. Zajímavým exponátem byly rovněž italské designové koše na dříví od firmy Krby, kamna Szekély. Významnou funkci v projektu DESIGN SHAKER plnil i doprovodný program, který mimo jiné bude zahrnovat kulatý stůl na téma – Kam kráčí současný design. Akce se konala ve čtvrtek 21. 3. od 14.00 do 16. 00 hod v Konferenčním sále 1, Vstupní hala I – PVA EXPO PRAHA.

K diskusi byla navržena tato témata:

• Design v roce 2013 – národní a celosvětové prostředí, budoucnost designu u nás a ve světě

• Vztah architekt / designér – výrobní firma – zákazník

• Postavení a role architekta / designéra ve výrobním procesu v ČR a v zahraničí

• Zvyšuje kvalitní design výrobku jeho prodej? – tuzemské a zahraniční zkušenosti

• České školství – podpora designu

• Design jako společenský fenomén

Pozvání k diskusi přijali významné osobnosti z oboru, jakými jsou:

prof. Dr. Ing. arch. Bořek Šípek, Ing. Karel Smejkal, Ph.D., PhDr. Lenka Žižková, Ing. arch. Boris Hála, Ph.D.,Karel Pacák Ing. arch. Jitka Pálková, MgA. Roman Vrtiška.

Významným zahraničním hostem diskuse byl Markus Wiesner z Rakouska, prezident Evropského svazu výrobců nábytku (EFIC – European Furniture Industries Confederation) a majitel výrobní společnosti Wiesner – Hager, která je celosvětově známa svým vstřícným přístupem ke kvalitnímu designu a mimořádně kvalitnímu zpracování svého nábytku. Pro společnost Wiesner – Hager je sociální odpovědnost a environmentální přístup k okolí na předních příčkách firemních hodnot. Markus Wiesner je několikátou generací majitelů ve 160-ti leté historii této původně rakouské, dnes nadnárodní společnosti. Diskusi moderoval Bořek Šípek společně s redaktorem ČRo Robertem Mikolášem.

Foto For Garden Foto For Greenery FOTO SEDAČKA SOUTĚŽ

Další podrobné informace lze najít na stránkách www.forfurniture.cz

Podobné příspěvky

26. ročník renomované odborné ankety Auto roku 2020 vyhrálo BMW řady 3

Redaktor J.Hampl

Známe vítěze 14. ročníku soutěže Žít krajinou

Redaktor J.Hampl

Jižní Město slavilo třicáté sedmé narozeniny

Afri