Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Mimořádná mše v Týnském chrámu k 11. září 2021

Tynsky chram

Mariansky sloupMimořádná mše k uctění památky obětí 11. září 2001 se koná v chrámu Matky Boží před Týnem v Praze v sobotu 11.09.2021 v 17 hodin.

Tento útok byl namířen proti celé civilizaci stojící na křesťanských hodnotách a kulturních kořenech. Dotýká se nás všech, nejen lidí za oceánem, a nejen věřících,” řekl organizátor Rudolf Bárta. Vzpomínku povede biskup litoměřické diecéze Jan Baxant, který ji v Týně sloužil už před dvaceti lety, den po útoku.

Rudolf Bárta

 

Den teroristických útoků na USA (11září 2001)

K útoku  dne 11.září 2001 na první věž Světového obchodního centra došlo v 8:46 východoamerického času. Džihádisté unesli dopravní letoun a narazili do budovy. V horních patrech mrakodrapu se brzy rozpoutalo ohnivé peklo. Kouř a oheň donutily některé lidi vyskočit, jiní vypadli, když se drželi okraje oken v zoufalé snaze uniknout před plameny. Krátce na to teroristé ze sítě Al-Káida zasáhli druhým strojem i jižní věž. O život přišly téměř 3000 lidí, z nich bylo 343 hasičů a mediků. Lidé ze Spojených států se z útoků 11. září 2001, při kterých zemřely jejich bližní, vzpamatovávají dodnes.

Tento teroristický útok na newyorská dvojčata  do značné míry změnil celý svět.

 

 

Podobné příspěvky

dTest: dotazy spotřebitelů v roce 2018

Afri

V SeniorCentrech pomáhají zvířecí přátelé

Afri

Karel Lavický se kvalifikoval na olympiádu v Tokiu

Afri