Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Miss & Mister Deaf World 2013 již po 13 v Praze!

Protože záměrem pořadatele Josefa Uhlíře je ukázat, že i sluchově postižení mohou žít plnohodnotný život, připravil pro finalistky a finalisty soutěží ještě další možnost, jak se zviditelnit. V pražské Lucerně uspořádal World Fashion show s doprovodným pěveckým programem. “Dívky budou předvádět modely předních českých návrhářů, kteří se rozhodli tímto způsobem náš projekt podpořit“, objasňuje pan Uhlíř a dodává, že je nesmírně vděčen každému, kdo aktivity kolem neslyšících dívek a chlapců jakkoli podpoří. “Vždyť už jen fakt, že soutěžícím i s doprovodem poskytl Top Hotel Praha na celý týden zázemí all inclusive je na naše poměry nevídaná pomoc.

Vstupenky na obě akce jsou k dostání ještě v den konání. Na finálový večer v hale TOP HOTELU PRAHA (Blažimská 1781/4, Praha 4 – Chodov) a na World Fashion show přímo u vchodu do sálu Lucerny (Václavské náměstí) 10.7. od 14.30 hodin.

 

MISS DEAF - PŘEHLÍDKA LUCERNA miss deaf - plakat

 

Zpěvačka Petra Černocká, která je členkou poroty Miss & Mister Deaf World na včerejší tiskovce spojila příjemné s užitečným. Využila totiž prezentace slunečních brýlí Relax a protože ji, stejně jako herečku Lubu Skořepovou, trápí oči, hned si jedny sluneční brýle pořídily. “Musíme si přece oči chránit,” prohlásily svorně obě dámy a prozradily, že je spojuje nemoc, která se dá naštěstí v této době úspěšně odstranit: šedý zákal. “Vím o tom, že se dá operovat”, prohlásila sympatická zpěvačka, ” ale moc se mi do toho nechce a zatím to naštěstí není akutní.” Díky své vadě si Petra Černocká moc dobře uvědomuje, jak je důležité o takových věcech mluvit a šířit osvětu. A to je hlavní důvod, proč přijala členství v porotě soutěže neslyšících pořádané již tuto sobotu v Top Hotelu Praha.

“Já si prostě těch mladých vážím, že nefňukají, naopak se snaží ukázat, že mají spoustu předností a umí věci, které třeba spoustu z nás nedokáže.” Stejně jako Luba Skořepová, ani Petra Černocká ke konci tiskové konference neodolala a vyzkoušela si korunku Miss. 

 

Tak přijďte! Bude to zábava!

 

D7S 3591 web IMG 3862 IMG 3913 IMG 3958

 Zdroj a foto: Kloboukfilm

 

 

Podobné příspěvky

Nejvíce nominací na Českého lva patří filmům Vlastníci, Nabarvené ptáče a Staříci

Afri

Dnes je to 50 let od Československé expedice Peru 1970, kdy zahynulo všech 14 členů expedice

Afri

Rekreační plavbě v Praze hrozí konec.

Afri