Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Na Comic-Conu Prague 2021 mohou návštěvníci zavítat do Prahy blízké budoucnosti

comic

Na druhém ročníku Comic-Conu Prague, který proběhne v termínu od 15. do 17. října 2021 v pražském O universu, bude instalována speciální expozice s názvem FutureCity. Pomocí nejmodernějších virtuálních technologií přenese zájemce do Prahy blízké budoucnosti. Projekt FutureCity vzniká ve spolupráci pořadatelů festivalu s magistrátem hl. m. Prahy a 4 městskými společnostmi.

Na Comic-Conu Prague 2021 mohou návštěvníci zavítat do Prahy blízké budoucnosti

Speciální expozice s názvem FutureCity bude zájemcům nabízet netradiční zážitek ve formě virtuální cesty do Prahy blízké budoucnosti. „Po nástupu do časoprostorové kapsle pasažéry vezmeme na cestu do budoucnosti. Ocitnou se v Praze poháněné moderními technologiemi a řízenými na základě da v metropoli, která je mnohem čistší, tišší a také daleko zelenější. Během cesty se seznámí s vládcem podzemní říše, navštíví dopravní ústřednu nebo biologickou čističku odpadních vod,“ prozrazuje za organizátory Pavel Renčín, marketingový ředitel společnosti Active Radio.  

 Primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib, který převzal záštitu nad Comic-Con Prague 2021 a jež je znám svým velmi kladným vztahem k moderním technologiím, doplňuje: „Zatímco legendární fotostroj času a relaxační fólie byly vynalezeny už dávno, cestování do Prahy budoucnosti je teď naprostá novinka. Virtuální prohlídka je skvělá příležitost vidět na vlastní oči, kam jako město směřujeme a na jaké technologické vychytávky se již brzy můžeme těšit. Doufám, že se potkáme v odletové místnosti!“

 Návštěvníkům Comic-Conu Prague bude stačit, pokud si rezervují na tuto cestu lístek. Cestu budou mít zdarma. Více informací zjistíte na stránkách FutureCity: https://futurecity.comiccon.cz/.

FutureCity vzniká ve spolupráci pořadatelů Comic-Conu Prague firem Active Radio a.s. a Comic-Con Prague s.r.o. s Magistrátem hl. m. Prahy, městskými společnostmi Operátor ICT, Kolektory Praha, Technická správa komunikací, Pražské vodovody a kanalizace, a.s. a studiem Brainz Immersive.  

Novinky a aktuality o akci Comic-Con Prague můžete sledovat na webu a sociálních sítích, kam budou postupně přidávány nové podrobnější informace:

Web: https://www.comiccon.cz/

Facebook: https://www.facebook.com/comicconprague/

Instagram: https://www.instagram.com/comiccon_prague/

Iva Pavlousková

Brand PR Manager

Active Radio a.s.

Active Radio a.s. je multimediální skupina vlastnící rádia Evropa 2, Frekvence 1, Rádio Bonton, Rádio Dance, Youradio a Youradio Talk. Patří jí rovněž dětský projekt Pigy. Provozuje řadu on-line médií, streamingových audio služeb, sdružuje skupiny fanoušků na sociálních sítích a pořádá eventy. Divize NoLimits ročně pořádá akce pro více než 100 tisíc osob. Od roku 2018 patří holdingové společnosti Czech Media Invest.

Comic-Con Prague s.r.o.

Pro potřebu pořádání Comic-Con Prague založil Václav Pravda nové s.r.o. Společnost úzce spolupracuje se SFK Avalon o.s., neziskovým spolkem fanoušků, který stojí za pořádáním velkých festivalů popkultury – Festival fantazie (návštěvnost 3500 fanoušků, v roce 2020 proběhl v Chotěboři 25. ročník), PragoFFest (návštěvnost až 4500 fanoušků, poslední desátý ročník proběhl v roce 2019), FanCity (návštěvnost v Praze až 2500 fanoušků, nyní jen malý con v Chotěboři) a GameFFest (herní součást všech výše uvedených festivalů).

Podobné příspěvky

Zahraniční obchod v květnu skončil v plusu

Afri

Názor na regulaci prostituce dělí společnost i politiky

Šebík

Nejkrásnější muž Česka Jiří Kmoníček letí na Filipíny

Jaroslav Hauer