Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Nejisté pokračování Stavby areálu ledových sportů na Praze 11,

hala

3.9. 2021– Podivné rozhodnutí ve věci areálu ledových sportů padlo na jednání zastupitelstva MČ Praha 11 ve čtvrtek 2. září. Část stran bývalé koalice se spojila s opozicí a prohlasovala usnesení, které ukládá radě jednat o vystoupení z projektu. 

Nejisté pokračování Stavby areálu ledových sportů na Praze 11

halaToto rozhodnutí je velmi překvapivé, jelikož usnesení přichází v době, kdy se projekt dostal z fáze přípravy do fáze výstavby. Vedení společnosti AR DELTA, s poloviční účastí městské části, se povedlo dokončit jednání jak s bankou, tak se stavební společností, aby s oběma subjekty byly uzavřeny platné smlouvy. Nyní je radními a zastupiteli z hnutí ANO a ODS snaha tento projekt zablokovat.

Dostavbu Areálu ledových sportů komplikují neshody

“V tuto chvíli jsou splněny všechny podmínky pro bezproblémový průběh výstavby. Také byly splněny podmínky, které si městská část při vstupu do společnosti AR DELTA stanovila. Jsem přesvědčen, že nejjednodušší cesta, jak městská část ochrání a zhodnotí celkem 40 milionů korun, které do projektu vložila, je jeho co nejrychlejší dokončení. Na uvedený stav mimochodem upozorňuje i právní stanovisko advokátní kanceláře,” komentuje současný stav starosta Jiří Dohnal (Piráti).

“Mrzí mě, že včerejší rozhodnutí některých zastupitelů vnáší do projektu značnou nejistotu, která může přivést městskou část do budoucích mnohaletých soudních sporů, případně způsobit vznik škody městské části v minimální výši 40 milionů korun,” doplnil Dohnal. Pirátům se jako nejlepší cesta jeví ochránit investici Městské části Praha 11 a projekt řádně dokončit, proto včerejší návrhy na zasedání zastupitelstva MČ Praha 11 nepodpořili.

Jiří Dohnal, starosta MČ Praha 11

Michal Polák, PR Manažer KS Praha,

Podobné příspěvky

Koncem srpna roku 2015 se v Praze uskutečnila tisková konference Velvyslance Republiky Kazachstán v České republice Seržana Abdykarimova.

Afri

Obchodní centrum Atrium Flora pomáhá zvládat pandemii

Afri

Muzea Karla Zemana – výherci

Afri