Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport Sport Zprávy z Prahy

Novináři si vyzkoušeli na autodromu nový MEGANE R.S.

Roli safety caru autodromu v Mostě převzal rychlý a silný speciál Renault Clio RS. K testování nového vozu MEGANE R.S. pozvala automobilka Renault tento týden motoristické novináře do areálu mosteckého autodromu.

Osobně si mohli vyzkoušet při ostré jízdě po závodním okruhu vlastnosti vylepšené sportovní verze oblíbeného modelu. „Nový Renault MEGANE R.S. nabízí v daném segmentu naprosto ojedinělý systém 4Control a dvě verze podvozku, Sport a Cup. Tlumiče disponují hydraulickými dorazy, což řidiči umožňuje zažít nefalšovanou radost z jízdy,“ přiblížila testovaný vůz tisková mluvčí společnosti Renault Česká republika Jitka Skaličková.

RSko je vysoce výkonné

Most
Clio RS

Vysoce výkonný vůz ukrývá pod kapotou nový přeplňovaný motor o objemu 1,8 litru. Dosahuje výkonu 205 kW (280 k) a 390 Nm točivého momentu, který je přenášen manuální, nebo automatickou dvouspojkovou převodovkou EDC. „Přivezli jsme 12 vozů, které měli novináři k dispozici. Akce se setkala tradičně s velkým zájmem. Testovací jízdy prokázaly skvělé vlastnosti vylepšeného modelu,“ doplnila Skaličková.

Renault navázal už před časem s mosteckým autodromem partnerství, spolupráce se zdárně rozvíjí.  Francouzská automobilka poskytla své osobními vozy managementu společnosti AUTODROM MOST a je nepřehlédnutelná také při závodech na okruhu. Roli safety caru autodromu totiž převzal její rychlý a silný speciál Renault Clio RS.

Renault – silný partner

Clio RS
Most 2018

 „Je vždy přínosem, pokud se podaří spojit se silným a věrohodným partnerem. Umožňuje nám to mimo jiné soustředit se na maximální kvalitu našich služeb. Nespočívá jen v komfortním zázemí pro jezdce a jejich závodní týmy, ale samozřejmě také v nabídce atraktivního programu pro diváky, jímž chceme zaujmout všechny naše návštěvníky napříč generacemi,“ zhodnotila spolupráci obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Formule F1 a Renault

Renault
Most

Renault je svázán se sportovními disciplínami už déle než 115 let. V té královské, Formuli 1, automobilka a její týmy dosáhly na 12 titulů v poháru konstruktérů, 165 vítězství a 213 získaných pole-position.

Výrazné popularitě se těší také světová série Renault (World Series by Renault). Renault přijímá nové výzvy, zapojil se do mistrovství světa FIA monopostů s čistě elektrickým pohonem. V historicky premiérové sezoně MS Formule E dokonce zvítězil.

PR manažer a tiskový mluvčí AUTODROM MOST Jan Foukal, tel.: 725 505 384, e-mail:foukal@autodrom-most.cz

Podobné příspěvky

U zrodu Antigony v RockOpeře Praha byly před deseti lety Eva Urbanová s Lenkou Dusilovou

Šebík

Pestrá krajina 2020

Redaktor J.Hampl

Noční kurzy bezpečné jízdy pro řidiče amatéry v Mostě

Ilja Hynek