Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Krimi Zprávy z Prahy

Opilý mladík ničil betonové odpadkové koše

Opilý mladík ničil betonové odpadkové koše. Za své chování se bude zodpovídat správnímu orgánu

Dnes kolem třetí hodiny ráno bylo přijato oznámení na linku tísňového volání, že ulicí Smetanovo nábřeží jde směrem k mostu Legií mladý muž a teleskopickým obuškem ničí věci kolem sebe.

Na místo byla ihned vyslána autohlídka strážníků z Prahy 1. Operátorka kamerového systému se mezitím na celou událost taktéž zaměřila, a to právě ve chvíli, kdy mladík převrhl betonový koš a následně obuškem udeřil do skleněné výplně mýtné věže na mostě Legií. Proto okamžitě pomocí radiostanice předala kolegům z autohlídky popis muže a do příjezdu strážníků sledovala jeho pohyb. Hlídka po kontrole totožnosti vyzvala pětadvacetiletého muže, aby jim vysvětlil, co ho vedlo ničení cizího majetku. „Mám špatnej den!“, odpověděl mladík a pak ještě dodal, že samozřejmě způsobenou škodu uhradí. Protože byl muž zjevně pod vlivem alkoholu, provedli u něj strážníci orientační dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 1,66 ‰. Hlídka následně zadokumentovala poničené věci. Celá věc bude předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

Během neděle zajistili pražští strážníci díky všímavosti dvě osoby, které byly hledané Policií ČR

První hledanou osobu zajistili strážníci z Prahy 5 v neděli kolem druhé hodiny. V rámci běžné hlídkové činnosti v ulici Nepomucká si povšimli zaparkovaného osobního vozidla červené barvy, které mělo zamlžená okénka a ve vozidle byl patrný pohyb. Provedenou lustrací hlídka zjistila, že se nejedná o kradené vozidlo. Ve chvíli, kdy strážníci přistoupili k vozidlu, muž ve vozidle stáhl okénko a zeptal se jich, zda něco potřebují. Protože hlídce muž svým zjevem velmi připomínal osobu vedenou v databázi hledaných osob, vyzvala ho, aby prokázal svou totožnost. Následně provedenou kontrolou databáze si strážníci svůj dobrý postřeh potvrdili. Jednalo se o dvaceti dvou letého muže, který byl veden v databázi hledaných a pohřešovaných osob.

O necelou hodinu později procházela hlídka městské policie z Prahy 11 kolem rampy obchodního řetězce u metra Háje, kde si povšimla muže, který odpovídal popisu osoby hledané Policií ČR. Z tohoto důvodu vyzvala muže k prokázání totožnosti. I v tomto případě bylo lustrací zjištěno, že se jedná o osobu hledanou. Oba muži byli předvedeni na policejní služebny.

Podobné příspěvky

Akcie majitele dolu Turów se staly největším propadákem varšavské burzy

Afri

Na Zažít město jinak se můžete projet na koni.

Afri

Milan Peroutka si plní sny. Bude hrát v divadle Metro

Jaroslav Hauer