Site icon Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce

Otec Spejbla a Hurvínka by letos oslavil 130 let

skupa-s-hurvinkem

Letošní rok nebude pro Divadlo Spejbla a Hurvínka jen tak ledajaký, čekají ho oslavy již 130 let, jež letos uplynou od narození zakladatele a duchovního otce divadla, profesora Josefa Skupy. Ten se narodil dne 16. ledna 1892 ve Strakonicích. Divadlo si toto kulaté výročí bude připomínat po celý letošní rok řadou akcí, které si pro své fanoušky připravilo. Ti se mohou těšit na spoustu zajímavostí ze života Josefa Skupy, s nimiž se budou moci seznámit na Facebookové stránce divadla i při poslechu podcastu moderovaného Spejblem a Hurvínkem. Nedaleko Plzně se mohou spolu s rodinou a přáteli projít novým zážitkovým okruhem Spejbla a Hurvínka, otevřeným právě při příležitosti tohoto významného výročí. Místo se krátce nato stalo oblíbeným cílem výletníků a těší se značnému zájmu veřejnosti. Divadlo Spejbla a Hurvínka si letos jako připomínku své úplně první zahraniční cesty do Paříže z roku 1929 tento svůj zájezd téměř po sto letech zopakuje a vystoupí v pařížském Českém centru. Také na domácí dejvické scéně se bude na co těšit, připravený je bohatý program. První představení tohoto roku, nazvané Pohádky pro Hurvínka, se uskuteční už v sobotu 15. ledna a následovat jej bude výběr řady oblíbených her pro malé i velké diváky. V sobotu 12. února bude v divadle se svým koncertem hostovat Hurvínkova oblíbená kapela Bombarďák a bude to jízda… tu si určitě nenechte ujít!

Spejbl a Hurvínek budou po celý rok slavit významné výročí svého duchovního tatínka.

V rámci oslav si téměř po sto letech zopakují svůj první zájezd do Paříže

V minulých letech slavily svá významná životní jubilea obě oblíbené postavy, mladší Hurvínek už 90 let, a starší Spejbl dokonce rovnou stovku! Na začátek letošního roku připadá další mimořádné výročí. Dne 16. ledna uplyne 130 let od narození zakladatele divadla prof. Josefa Skupy. Divadlo si při této příležitosti pro své fanoušky připravilo spoustu speciálních překvapení.

„Naši fanoušci budou moci na profesora Skupu zavzpomínat mimo jiné při poslechu našich pokračujících divadelních podcastů moderovaných přímo Spejblem a Hurvínkem. Pozvali si totiž zajímavého hosta, který má k Josefu Skupovi opravdu osobní vztah. Letos si také připomeneme první a velmi úspěšnou cestu do Paříže, která v roce 1929 odstartovala éru zahraničních zájezdů. V květnu tohoto roku se symbolicky vrátíme právě do francouzské metropole a hostovat budeme v Českém centru,“ říká Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

Kromě již uvedených aktivit čeká na příznivce divadla po celý rok bohatý program, v němž nebudou chybět workshopy, představení pro malé i velké a mnoho dalších překvapení… zatím nebudeme prozrazovat J. Pokud vlastníte sociální sítě, pak určitě sledujte Divadlo Spejbla a Hurvínka na Facebooku, aby vám žádná z chystaných akcí a novinek neutekla.

Exit mobile version