Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Podzimní veletrh INTERBEAUTY PRAGUE s podtitulem "Krásná a zdravá" přinesl novinky v oblasti péče o krásu i o zdraví

Na holešovickém výstavišti proběhl 16. a 17. října mezinárodní podzimní veletrh kosmetiky, kadeřnictví a nehtového designu INTERBEAUTY PRAGUE.

Výstavní prostory během dvou dnů ožily rytmem krásy, péče o pleť a vlasy, relaxace i zdravého životního stylu. Lákavé expozice bezmála 300 značek si nenechalo ujít více jak 13.000 návštěvníků. Bohatý program se stal opravdu skvělou alternativou pro podzimní sychravé počasí. Na příchozí čekaly i zajímavé soutěže, služby zdarma, jako například profesionální líčení v oblíbeném Make-up pointu, či široká nabídka služeb v oblasti prevence zdraví. Tváří podzimního veletrhu se stala zpěvačka, modelka a Česká Miss 2010 Jitka Boho. Mimořádnou akci si nenechali ujít ani moderátorka Lucie Šilhánová, Kateřina Kristelová, zpěvačka Kateřina Mátlová, sportovec David Huff a módní návrhář Osmani Laffita.

Základem veletrhu byly prezentace jednotlivých značek z kosmetického, vizážistického a kadeřnického segmentu. Na ty navázal atraktivní doprovodný program. Jedním ze zlatých hřebů byla jednoznačně 60minutová italská kadeřnická show PIXEL na hlavním pódiu, která předvedla novou kolekci střihových a barvicích technik.

INTERBEAUTY PRAGUE se zúčastnil také doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., který spolu s organizátory veletrhu chystá významné změny pro další ročníky. Ty budou zaměřené především na odbornou veřejnost a segment kosmetologie. Roman Šmucler během přednášky „7 trendů v kosmetologii a jak Vám s nimi může Interbeuty Prague pomoci“ poukázal na vývoj trhu v celosvětových i regionálních podmínkách, aktuální trendy i možná ohrožení. Poskytl také návod, jak příležitosti využít a případná ohrožení včas eliminovat nebo je dokonce přeměnit na úspěchy.

Do programu veletrhu byly již tradičně zařazeny také soutěže profesionálů. Make-up artisté se utkali v soutěži MAKE CUP 2015 o pracovní zakázky v hodnotě 50 000 Kč a další hodnotné ceny. Její

vítězkou se stala Andrea Lengyelová. Dalším soutěžním kláním v make-upu byly World Make-up Wars 2015. Hlavní titul získala po výborných výkonech ve všech dílčích soutěžích Michaela Bernatíková z Ostravy. Vítězkami jednotlivých kol byly Aneta Juříková, Šárka Kšírová, Mia Püschelová a právě celková vítězka Michaela Bernatíková. V rámci World Make-up Wars byly uděleny i tituly za kreativní tvorbu bodypaintingu Battle of BODIES a nejlepší facepainting s Face CHAMPION. Jejich držitelkou se stala Bc. Helena J. Burešová. Cenu za tvorbu masky dle zadání Battle of SFX si odnesla Kateřina Kloučková.

Mistři zdobení nehtů soutěžili na veletrhu v 1. ročníku profesionální soutěže v nehtovém designu a modeláži CZECH NAIL CUP 2015. Umělecké výtvory ve třech kategoriích a několika technikách hodnotila mezinárodní porota pod záštitou zkušeného porotce Sergeye Lavrukhina. Vítězkou obou kategorií French Nails i French Decor se stala Radka Kopciová, která vyhrála i Art Box Poster. Kategorii Art Box Ruční malba akvarelovými barvami dominovala Stanislava Sejkorová. Stejnou kategorii s využitím akrylových barev vyhrála Mária Hlubočánová. První místo v kategorii Art Box Ruční malba barevnými gely vybojovala Renča Bončková, v kategorii Art Box Čínská malba akrylovými malbami pak Hong Nhung Do. Všechny vítězky budou Českou republiku reprezentovat na mezinárodní soutěži BOLOGNA NAIL OPEN COMPETITION 2016.

Ruku v ruce s podtitulem podzimního veletrhu “Krásná a zdravá”, kráčel také rozsáhlý program v rámci Prevence zdraví zdarma. Návštěvníci si mohli zdarma nechat otestovat pleť, vyšetřit mateřská znaménka v tradičním Stanu proti melanomu, bezplatně změřit zrak, tlak nebo cukr, prozkoumat aktuální složení těla či využít výživové poradenství, které nabídla FN Motol.

Program veletrhu byl opravdu bohatý a nabídl zajímavou podívanou pro profesionály i laickou veřejnost. Již nyní se můžeme těšit, co si INTERBEAUTY PRAGUE připraví na příští jaro! Více informací na www.interbeautyprague.cz, www.veletrhkosmetiky.cz či Facebook Interbeauty Prague – veletrh kosmetiky.