Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Potravinová banka Praha má v Praze hned několik výdejních míst

Potravinová banka Praha má několik výdejních míst, kde poskytuje potraviny lidem, kteří se ocitli v nouzi nebo v krizové životní situaci. Poslední pondělí v květnu proběhl pilotní výdej přímo v srdci metropole, na Novoměstské radnici, a tak přibylo další z míst, kde je pomoc lidem v nouzi jednou z priorit.

Dva měsíce s výdejnou Potravinové banky na Novoměstské radnici

Každé pondělí od 9 do 12 hodin se v přízemí nádvoří otevírá výdejní okénko občanům Prahy 1 a Prahy 2 a vydává potravinovou pomoc a základní hygienu. Lidé, kteří se ocitli ve finančních problémech mohou 1x týdně přijít pro tašku potravin. Aby mohli pomoc získat, musí přinést doporučení sociálního odboru, úřadu práce, nebo OSPODu.

Dva měsíce smysluplné spolupráce v duchu udržitelnosti a sociální odpovědnosti

Maminky s dětmi mohou dostat i pleny, vlhké ubrousky, dětskou hygienu. Potravinová banka není supermarket, do tašek dávají naši zaměstnanci vždy ty potraviny, které máme zrovna na skladě. Bývají to těstoviny, rýže, mléko, sladkosti, cukr, pečivo, sladkosti, ovoce, zelenina, paštiky… zkrátka cokoli zrovna svezou naši řidiči z potravinových řetězců,“ dodává Věra Doušová, ředitelka Potravinové banky.

Po dvou měsících se podařilo dobře sladit jak potřeby Potravinové banky a jejích klientů, tak provozu Novoměstské radnice, jedné z nejvýznamnějších historických a kulturních památek u nás.

Od prvního výdeje má počet lidí, kteří na Novoměstské radnici našli pomoc, jasně vzrůstající trend a to i přesto, že jsme začali v předprázdninovém čase. Naše spolupráce s Potravinovou bankou má komornější formát, ale i tak patří k dobrým cestám, které jsme se v oblasti služby občanům rozhodli dělat.“, dodává ředitel Novoměstské radnice, Albert Kubišta.

Projekt potravinové banky navíc podporuje i Hlavní město Praha, letos na její provoz přispělo částkou 2,5 milionu korun.

„Jsem moc ráda, že i hlavní město tento projekt dlouhodobě podporuje, a že alespoň takto můžeme ulevit lidem v největší nouzi. Kromě sociální pomoci to má ale i další rozměr, kdy takto snižujeme plýtvání s potravinami, což je velký celospolečenský problém, který si naši pozornost určitě zaslouží,“ říká náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví Alexandra Udženija. Hlavní činností Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj je totiž svoz potravin potenciálně určených k likvidaci z prodejen s prodejní plochou nad 400 m², od výrobců, farmářů, ze škol, restaurací nebo z hotelů.

Petra Baďurová

www.nrpraha.cz

Podobné příspěvky

PRÉMIE OTTO WICHTERLEHO 2023

Redaktor J.Hampl

Mistrovství ČR na Lipně

Afri

Nejzajímavější brigády na letošní prázdniny

Afri