Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Praha 13 nesouhlasí se zástavbou Slunečního náměstí

David_Vodrážka_starosta_Prahy_13

Rada městské části Praha 13 nesouhlasí se zástavbou Slunečního náměstí v podobě, jak jej prezentuje Institut plánování a rozvoje Hlavního města Prahy. V rámci připomínek k metropolitnímu plánu vedení radnice žádá, aby plocha dnes určená pro veřejnou vybavenost, která je v majetku městské části, byla určena pro veřejnou zeleň a realizaci parku.

V dnešní územním plánu jsou tyto plochy určeny pro veřejnou vybavenost. Novou multifunkční budovu základní umělecké školy si naše děti i Sluneční náměstí jistě zaslouží, s tou naprosto souhlasíme. Rezolutně ale odmítáme výstavbu vícepodlažních budov na našem pozemku. V dnešní době prázdná plocha zde vznikla ještě před revolucí, kdy se tento kus sídliště nestihl dostavět. Jenže je to již více než 30 let a územní plán stále tento prostor určuje k bydlení právě kvůli nedostaveným panelákům. Mezi tím se staví na jiných částech naší městské části a obyvatelé si zaslouží, aby na Slunečním náměstí vznikla oficiální zelená plocha s kultivovaným parkem. Před rokem proběhlo dotazníkové šetření a většina místních obyvatel se vyjádřila tak, že na tomto místě chtějí park a já tomuto požadavku plně rozumím,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Hlavní město Praha zadalo na podzim roku 2019 IPR vytvořit koncepční architektonicko-urbanistickou studii Slunečního náměstí i jeho nejbližšího okolí. Studie tak řeší celé území v okolí stanice metra B – Hůrka v městské části Praha 13. Na základě studie by měla na Slunečním náměstí vzniknout nová multifukční budova základní škola a na ni navazující nová výstavba.

Mgr. Lucie Steinerová

Web: www.praha13.cz

Podobné příspěvky

Křest knihy Richarda Pachmana Ztracen v Egyptě v Art Clubu Etalon

Šebík

Demonstrace Společně za Bělorusko

Afri

Oblíbená a zkušená věštkyně Helen Silvan vykládá karty a pořádá úplňkové rituály, po kterých se lidem plní jejich vytoužená přání.

Afri