Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Praha 3 bude připravena od září vařit ve školních jídelnách dietní stravu.

Městská část Praha 3 chce v nastávajícím školním roce žákům poskytnout dietní stravování přímo ve školních jídelnách. Od letošního roku to umožňuje vyhláška č. 107/2005 Sb., o školním stravování.

Místostarostka MČ Praha 3 Jaroslava Suková nechala zpracovat směrnici pro dietní stravování s ve spolupráci s nutričním terapeutem. Aby byli pracovníci školních jídelen kompetentní k přípravě dietní stravy pro žáky, do konce prázdnin absolvují odborný seminář. Bude zaměřen především na bezlepkovou a šetřící dietu.
Ještě před koncem prázdnin se zaměstnanci školních jídelen z Prahy 3 v přípravě diet proškolí. Teoretickou i praktickou částí projdou pod vedením odborných učitelů z VOŠ a SŠ zdravotnická z Prahy 4, která poskytuje vzdělání v oborech nutriční asistent a nutriční terapeut.
Jaroslava Suková k tomu uvádí: „Bezlepkovou a šetřící stravu mohou rodiče nově žádat pro své děti v našich školních jídelnách bez problémů. U ostatních specifických diet musí ale složení konzultovat s vedoucími školních jídelen.“
Rodič, nebo jiný zákonný zástupce, musí ale nejprve předložit vyjádření ošetřujícího lékaře a jeho doporučení k indikaci konkrétní diety. Bez tohoto posudku jídelna strávníkovi nemůže vyjít vstříc.
zdroj .Praha 3 bude připravena od září vařit ve školních jídelnách dietní stravu
ZDROJ: MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3

Podobné příspěvky

Potopa 1890

Afri

Ministryně Šlechtová se stala patronkou rockového Fausta

Afri

Startup World Cup & Summit bude online

Afri