Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Praha 5 chce jednat o odstoupení od stavby centra pro rodiče nemocných dětí

Praha, 14. 9. 2021 – Zastupitelstvo MČ Praha 5 má podle programu na svém úterním zasedání jednat o odstoupení od smlouvy v situaci, kdy druhá ze smluvních stran – Nadační fond Klíček – upozorňuje na nestandardní jednání ze strany radnice. 

Praha 5 chce jednat o odstoupení od stavby centra pro rodiče nemocných dětí

Amy s maminkou“Máme za to, že zastavení tohoto projektu nesmí předcházet nejasnosti. A v současnosti není dostatečně vysvětlen důvod, proč by od projektu, u jehož vzniku stála velká podpora zastupitelů, mělo být odstoupeno. Otevírá to zbytečný prostor spekulacím. O nejednoznačnosti situace svědčí i fakt, že tisk bude dle našich informací zřejmě stažen samotným překladatelem,” říká k úternímu bodu programu pirátský zastupitel Adam Rut. 

Nadační fond Klíček neví proč?

Tisk o odstoupení od smlouvy o smlouvě budoucí, která měla opravňovat Nadační fond Klíček ke stavbě centra pro rodiče dětí hospitalizovaných v motolské nemocnici, navrhl na program zastupitelstva místostarosta Martin Damašek (TOP 09). Klíček si přitom není vědom žádného porušení smluvních podmínek ze své strany, a naopak upozorňuje na nestandardní postup a komunikaci ze strany radnice. 

Podle ředitelky Nadačního fondu Klíček Markéty Královcové, která se v pondělí emailem obrátila na zastupitele MČ Praha 5, předkládaný tisk staví fond do pozice někoho, kdo nedostál podmínkám smlouvy a je přesvědčena, že tomu tak není. Zároveň se obává pohřbení důležitého a potřebného projektu dříve, než vůbec dostal reálnou šanci vzniknout.  V emailu také popsala nestandardní postup a komunikaci úřadu ve věci odstoupení od smlouvy o smlouvě budoucí. Fond se tak bojí zmaření svých dosavadních investic. 

Petra Slezáková

Podobné příspěvky

Zvířata v pražské ZOO si pochutnají na vánočním smrku ze Staroměstského náměstí

Šebík

Praha 6 si připomene odkaz Václava Havla

Afri

Rodiče pozor! Je tu šance pro vaše nadané a šikovné děti

Afri