Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Praha 5 chce jednat o odstoupení od stavby centra pro rodiče nemocných dětí

Praha, 14. 9. 2021 – Zastupitelstvo MČ Praha 5 má podle programu na svém úterním zasedání jednat o odstoupení od smlouvy v situaci, kdy druhá ze smluvních stran – Nadační fond Klíček – upozorňuje na nestandardní jednání ze strany radnice. 

Praha 5 chce jednat o odstoupení od stavby centra pro rodiče nemocných dětí

Amy s maminkou“Máme za to, že zastavení tohoto projektu nesmí předcházet nejasnosti. A v současnosti není dostatečně vysvětlen důvod, proč by od projektu, u jehož vzniku stála velká podpora zastupitelů, mělo být odstoupeno. Otevírá to zbytečný prostor spekulacím. O nejednoznačnosti situace svědčí i fakt, že tisk bude dle našich informací zřejmě stažen samotným překladatelem,” říká k úternímu bodu programu pirátský zastupitel Adam Rut. 

Nadační fond Klíček neví proč?

Tisk o odstoupení od smlouvy o smlouvě budoucí, která měla opravňovat Nadační fond Klíček ke stavbě centra pro rodiče dětí hospitalizovaných v motolské nemocnici, navrhl na program zastupitelstva místostarosta Martin Damašek (TOP 09). Klíček si přitom není vědom žádného porušení smluvních podmínek ze své strany, a naopak upozorňuje na nestandardní postup a komunikaci ze strany radnice. 

Podle ředitelky Nadačního fondu Klíček Markéty Královcové, která se v pondělí emailem obrátila na zastupitele MČ Praha 5, předkládaný tisk staví fond do pozice někoho, kdo nedostál podmínkám smlouvy a je přesvědčena, že tomu tak není. Zároveň se obává pohřbení důležitého a potřebného projektu dříve, než vůbec dostal reálnou šanci vzniknout.  V emailu také popsala nestandardní postup a komunikaci úřadu ve věci odstoupení od smlouvy o smlouvě budoucí. Fond se tak bojí zmaření svých dosavadních investic. 

Petra Slezáková

Podobné příspěvky

Divadlo pod Palmovkou přiveze do Prahy evropskou divadelní špičku. Chystá se první PALM OFF FEST

Šebík

Oriflame mají pomocníky pro zdraví a proti stárnutí.

Afri

Podchlazeného papouška odchytli pražští strážníci a převezli do útulku

Šebík