Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Praha potřebuje byty pro seniory a mladé rodiny

Lukas Zicha

Mgr. Lukáš Zicha jako zastupitel Prahy 4 za STAN se vyjádřil k současné tíživé ekonomické situaci.

Zicha s pejskyDrahé energie, potraviny a služby obecně nám čím dál víc ukazují nepříznivou realitu, se kterou se budeme muset vypořádat. Už nyní se na mě obracíte s tím, že se dostáváte do čím dál složitějších sociálních situací a nebude to lepší. A chci, abyste věděli, že mi to není lhostejné a vaše problémy vnímám. Městské části budou muset hledat řešení, jak pomoci. A bydlení je priorita č. 1.

Místo ubytovny na Novodvorské, byty pro seniory a mladé rodiny

V maximální možné míře se budu snažit zajistit kvalitní a důstojný život pro všechny občany od předškoláků po seniory. Je to jedna z mých zásadních priorit, ze které nikdy neustoupím. V tom se na mě můžete spolehnout. I proto chci, aby Praha 4 ihned začala řešit vznik nových dostupných bytů pro seniory a mladé rodiny. A mám hned několik řešení.

Jedním z nich je ukončení provozu ubytovny na Novodvorské, kterou je možno během dvou let přebudovat na moderní dům pro seniory a další prostory v tomto objektu využít pro základní uměleckou školu a startovací byty pro mladé. Byty by následně měly být primárně nabídnuty právě seniorům a mladým rodinám z Prahy 4. Ze zkušenosti ze zahraničí velmi dobře vím, že spojení generací je tou nejlepší cestou, jak bojovat nejen proti osamělému stárnutí.

Pro organizaci kulturních akcí by pak mohlo vhodně sloužit přilehlé kulturní centrum, které touto proměnou krásně oživíme. Také bychom tím vyřešili bezpečnost v okolí ubytovny, na kterou si již několik let marně stěžujete a vaše prosby zatím nepadají na úrodnou půdu.

Majetek Prahy 4 MUSÍ sloužit občanům Prahy

Za mě je řešení jednoduché:

Vzhledem k tomu, že ubytovna je v majetku Prahy 4 a provoz zajišťuje firma vlastněná Prahou 4, tak výpověď můžeme dát takřka hned. Stejně si myslím, že obce nemají podnikat, neumí to. Zároveň by měla proběhnout debata s odborníky ze sociálních služeb, jak přesně byty pro seniory koncipovat. Můžeme se bavit i o tom, zda zřídit v domě potřebná specializovaná pracoviště. Velmi pak podporuji myšlenku propojení se společenským patrem, uměleckou školou a byty pro mladé. I s potřebnou rekonstrukcí a úpravami bychom přebudování měli v nadcházejícím volebním období zvládnout.

Sídliště Novodvorská je krásné místo pro všechny generace s bohatou občanskou vybaveností, nyní nám ale původní obyvatelé zestárli a finančně svůj velký byt nemohou utáhnout. Nebo ho chtějí dát další generaci, ale Novodvorskou opustit nechtějí. Myslím, že by tento objekt byl naprosto vhodný pro využití občany Prahy 4.

Zdroj: Facebook Lukáše Zichy

Podobné příspěvky

PALLADIUM slaví 10. narozeniny

Jaroslav Hauer

Zlato letos dosáhlo nejvyšší korunové ceny v dějinách

Afri

Praha 5 chce „uklidnit“ Anděl a zvýšit pocit bezpečí

Afri