Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto Pozvánky na akce Zprávy z Prahy

Prahu zaplavil řev motorek Harley-Davidson

HD

Harley-Davidson slaví 115. let existence firmy v USA a na světových trzích

Ve čtvrtek se do Prahy na Výstaviště v Holešovicích sjely tisíce jezdců na motocyklech značky Harley-Davidson z nejrůznějších koutů světa. Vydrží tu až do neděle. Slaví zde 115. výročí této legendární americké značky.

Na Výstavišti mají organizátoři připravenu výstavu legendárních motocyklů a čtyři hudební scény pro vystoupení a také restaurace, shopingy s HD doplňky a v neposlední řadě i servis pro motocykly, včetně pneuservisu. Do Prahy také dorazil z Brna  Staňa se svým Indiánem a indiánkou Jitkou. Jeho Indián budil mezi návštěvníky zaslouženou pozornost.

V neděli na výstavišti proběhne den zaměřený na děti a rodiny.

V neděli budou mít také do areálu Výstaviště volný vstup i obyvatelé Prahy 7, organizátoři jim tak chtějí kompenzovat obtíže, které akce způsobí. U vchodu stačí, když se prokážou občanským průkazem s místem trvalého bydliště.

Po dobu oslav budou uzavírky platit v ulicích U Výstaviště, Dukelských hrdinů, Partyzánská, Strojnická a Za Elektrárnou v okolí centra oslav.

Legendární americká motorkářská značka Harley-Davidson loni prodala v České republice rekordních více než 500 motorek, což je podle firmy nejvyšší číslo od uvedení značky na český a československý trh v roce 1924.

Orel létá sám.” slogan, který hlásá návrat k nezávislosti. Harley má tradici, je to životní styl, legenda…“ říkají čeští harleyáři.

Ambasadory celé akce jsou Karen a Bill Davidsonovi, kteří jsou v Praze po celou dobu oslav včetně kompletního vedení H-D Company.

Bill a Karen Davidsonovi v pátek dopolende uspořádali podpisovou akci a jejich podpisy zdobí přilby, motorky, vesty a trička, knihy a bilboard (brněnského HD klubu) a jsou potěšením pro “stovky” spokojených harleyářů a jejich příznivců.  Kromě Harleyů přijelo do Prahy i několik legendárních motocyklů značky Indián.

Karen Davidson je pravnučkou Williama A. Davidsona, spoluzakladatele legendární značky motocyklů Harley-Davidson. Dlouhá léta je ředitelkou oddělení kreativního designu oblečení a doplňků. Harleye se staly jejím osudem a vášní. Výstaviště také navštívila zpěvačka Věra Patt (známá DJka a moderátorka), která dokázala okouzlit i drsné harleyáře a zároveň zde oslavit své narozeniny.

V tomto roce byla v ČR založena UAMK M.A. – Motocyklová asociace

Jejím posláním je pomáhat českým motorkářům. Na úvod M.A. spolu s UAMK uvedla asistenční služby s pokrytím ČR i zahraničí. Začala i spolupráce s importéry a prodejci motocyklů. Tím se M.A. teprve rozjíždí. Jako jediný člen FEMA (Federace Evropských Motocklových Asociací) ze střední a východní Evropy jezdí její zástupci několikrát ročně na společné koknference a příští rok by se měla taková konat přímo v Praze.  Řeší se technické předpisy, tvary svodidel, emisní limity, bezpečnost mladých i zkušených jezdců, testy vybavení a mnoho dalších témat.

Hlavní úkol, který teď M.A. má, je říct o sobě českým motorkářům. UAMK je v ČR “známá firma”, ale málokdo už ví, že se umí postarat i o motorkáře.  Asistenční služby jsou podle návštěvníků akce Harley-Davidson velmi dobrý nápad, navíc dostupný pro každého. Asistence po České republice například vyjde na 500,- Kč za celý rok. Další informace jsou k nalezení na adrese uamk.cz/motohelp.

Afr

Podobné příspěvky

Budoucnost světa práce na Světovém ekonomickém fóru

Redaktor J.Hampl

Britská MORCHEEBA vystoupí v září v Praze

Afri

dTest – Jak postupovat při výběru mobilního tarifu pro děti

Afri