Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Prahu zasáhla silná bouřka a vydatný déšť

Bourka v Praze

V teplém a vlhkém vzduchu se v pátek 14.8. odpoledne tvořily přeháňky a bouřky. První bouřky vznikaly na horách na severu a severovýchodě území, během dne se pak rozšířily i na zbytek území. V bouřkách se vyskytoval zejména přívalový déšť. Hasiči zaznamenali desítky výjezdů spojených s bouřkami.

Bourka-popadane stromyTropické počasí, ale i bouřky

Kvůli zaplaveným kolejím musela být přerušena železniční doprava na koridoru z Prahy na Moravu v úseku mezi Chocní a Brandýsem nad Orlicí.

Meteorologové varují

Přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky.

V souvislosti s panujícími vedry varují meteorologové před přehřátím a dehydratací. Doporučují proto dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů. Lidé by také měli omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách a nenechávat děti či zvířata na přímém slunci, zejména v zaparkovaných automobilech.

Přívalové deště zasáhly také ZOO.

ZOO ZOOZOOZOO

red.

foto: EE

Podobné příspěvky

Životní jubileum dnes oslaví malíř a dlouholetý pedagog Jiří Sopko

Afri

Veliká novina o hrozném mordu Šimona Abelese. Nový román Marka Tomana vydává Argo

Afri

PALLADIUM slaví 10. narozeniny

Jaroslav Hauer