Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Připravuje se oprava dálnice D11

Začíná letošní poslední plošná oprava dálnice, a sice asfaltové přetahy nevyhovujících betonových vozovek na hradecké D11. K omezení v km 20,5 – 26,3 u Poříčan přibude od 3. října 2013 ještě oprava v km 13,7 – 7,8 mezi Mochovem a Jirny.

K zahájení opravy již došlo v první etapě uzavírkou levých jízdních pruhů v obou jízdních pásech dálnice D11 v km 14,5 pro vybudování nového přejezdu středního dělícího pásu. Provoz je ale veden v obou směrech ve dvou pomocných jízdních pruzích s využitím zpevněné krajnice.

Od čtvrtka 3. 10. 2013 pak v rámci II. etapy dojde k uzavření celého levého jízdního pásu dálnice D11 (směr Praha), kde budou probíhat práce na rekonstrukci povrchu vozovky. Doprava bude vedena pouze v pravém pásu dálnice (směr Hradec Králové) v režimu 2 + 1 tak, že od neděle 15:00 hodin do čtvrtka 15:00 hodin povedou 2 jízdní pruhy na Prahu a jeden na Hradec Králové. Od čtvrtka 15:00 do neděle 15:00 hodin povede jeden jízdní pruh na Prahu a dva na Hradec Králové. Současně bude uzavřena nájezdová rampa vlevo v MÚK Jirny (EXIT 8). Ve směru od Hradce Králové na Prahu nebude možno v MÚK Jirny sjíždět ani najíždět. Rekonstrukce vozovky bude trvat do konce října.

Celá oprava bude završena III. etapou, tj. výměnou svodidel ve středním dělícím pásu (průběh listopadu 2013), kdy budou, stejně jako v I. etapě, v obou směrech uzavřeny levé jízdní pruhy. V rámci této etapy budou obslouženy všechny nájezdy i výjezdy MÚK Jirny.

Apelujeme na řidiče, aby zejména v průběhu II. etapy ve směru, kde povede pouze jeden jízdní pruh, dbali zvýšené pozornosti, ohleduplnosti při střídavém řazení před uzavírkou, dodržovali bezpečné rozestupy, nejvyšší dovolenou rychlost a ostatní pravidla bezpečné jízdy. V době ranní špičky pak musí počítat ve směru na Prahu až s několikaminutovým zdržením.

Zdroj: ŘSD ČR

Podobné příspěvky

STARTUJE další ročník soutěže BATIST Nej sestřička 2020!

Jaroslav Hauer

Pražské Metro – Linka A

Afri

Sextet – premiéra v Divadle Metro

Afri