Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Projektem #BeActive Sokol spolu v pohybu odstartoval restart sokolského života

Sokol roku 2020 -

Přes deset tisíc návštěvníků přilákal letos projekt #BeActive Sokol v pohybu, v jehož rámci sokolské jednoty představovali celou šíři sportovních, pohybových, kulturních i společenských aktivit. Sdružoval přes 200 akcí po celé České republice, které se uskutečnily v týdnu od 23. do 30. září.  

Projektem #BeActive Sokol spolu v pohybu odstartoval restart sokolského života

sokolové
Sokol_telocvicna_jednota

„Tradičně touto akcí startujeme cvičební rok v našich jednotách. Chceme ukázat, co umíme a zároveň je to i forma náboru, kdy chceme získat nové členy. Jsem velmi rád, že se vše podařilo zorganizovat a můžeme tak ukázat, že sokolové jsou aktivní. Věřím, že toto je restart Sokola po covidové pauze,“ říká Petr Svoboda, náčelník České obce sokolské.

Letošní ročník #BeActive Sokol spolu v pohybu byl začleněný do Evropského týdne sportu. Zatímco minulou sezónu byly hlavním tématem tradiční české hry, letošní rok se zaměřil na prezentaci disciplín Sokolského odznaku zdatnosti.

Návštěvníci si mohli otestovat své fyzické síly a zjistit, jak na tom se svojí kondicí jsou. Při plnění úkolů se posuzovala úroveň pohybových schopností a dovedností. Řada z nich se pak na základě této zkušenosti rozhodla zapojit do činnosti sokolských jednot.

Česká obec sokolská v jednotách dává příležitost hýbat se doslova každému – od nejmenších po nejstarší. Pod vedením 3500 trenérů a 5500 trenérů se od září znovu otevřelo v 800 sokoloven zhruba 9000 oddílů. „Věříme, že už kvůli covidu nebudeme muset sokolovny zavírat. Rádi bychom vedle našich 160 tisíc členů k pohybu přilákali i další lidi, protože pohyb je nejlepší prevence,“ připomíná starostka České obce sokolské Hana Moučková.

V září odstartoval také už 6. ročník projektu Se Sokolem do života, do kterého se už zapojila přibližně třetina všech mateřských škol a cvičit tak bude přes 100 000 dětí. Pedagogové a cvičitelé se snaží na základě jedinečné metodiky a hravou formou rozvíjet pohybové dovedností předškoláků a představit jim sport jako běžnou součást jejich života.

Michaela Černá

 

Podobné příspěvky

Výzva pro všechny ženy 35+

Afri

Workshop s Antonínem Kratochvílem – jídlo, zábava a fotografické umění

Šebík

Běhat pro dobrou věc můžete i Vy na KTRC 2017

Afri