Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

PRVNÍ POKUTA PRO HLAVNÍ MĚSTO PRAHU ZA PROTISOUTĚŽNÍ LOTERIJNÍ VYHLÁŠKY

automaty_pixabay

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Mlsna potvrdil prvostupňové rozhodnutí, jímž byla hlavnímu městu Praze uložena pokuta ve výši 2 679 000 korun za porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže v souvislosti s loterijními vyhláškami. Rozklad podaný hlavním městem předseda ÚOHS zamítl.

POKUTA PRO HLAVNÍ MĚSTO PRAHU

hernaHlavní město se dopustilo porušení § 19a odst. 1 zákona, který orgánům veřejné moci zapovídá zvýhodňovat některé soutěžitele. Ve své regulaci loterií, sázkových a hazardních her Praha v období od 1. 12. 2012 do 20. 12. 2018 vymezovala konkrétní adresní místa pro provozování těchto her, aniž by tato místa byla vybrána na základě objektivních, nediskriminačních a předem známých kritérií. Uvedeným jednáním hlavního města Prahy došlo k narušení hospodářské soutěže.

Předseda Mlsna zamítl námitky rozkladu týkající se například nicotnosti a nepřezkoumatelnosti rozhodnutí, nenarušení hospodářské soutěže, nerealistických požadavků Úřadu na regulaci loterií, nediskriminačního charakteru vyhlášek, jakož i nepřiměřenosti uložené pokuty.

RuletaPředseda Úřadu rozhoduje v současné době také o dalším rozkladu hlavního města Prahy podanému proti druhému rozhodnutí o porušení pravidel hospodářské soutěže obecně závaznými vyhláškami regulujícími hazardní hry, a to v období od konce roku 2018 do října 2021. V tomto druhém řízení byla v prvním stupni nepravomocně uložena pokuta ve výši 1 274 000 korun.

Správní soudy i Ústavní soud České republiky potvrdily možnost zásahů ÚOHS proti diskriminačnímu jednání orgánů veřejné moci při vydávání obecně závazných vyhlášek, včetně toho, že v případě měst, obcí a krajů se nejedná o zásah do práva na samosprávu.

Sabina Prokopcova

Media:list

Tiskové oddělení ÚOHS
23/76 – S0517/2018

Podobné příspěvky

Jarní akce ! Oboustranný barevný tisk

Afri

NOVÝ PEUGEOT e-EXPERT

Afri

Rekonstrukce nádraží Bubeneč jde do finále

Afri