Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

První tištěné video kuchařky aneb Pusťte si recept!

Rádi vaříte, ale nemáte čas na čtení dlouhých receptů? Představujeme vám na českém trhu ojedinělé publikace, první tištěné video kuchařky. Nejčtenější český web o jídle, portál Toprecepty.cz, vydal závěrem loňského roku první tištěné video kuchařky, na něž letos navazuje dalším dílem.

Nejvíc receptů a článků na jednom místě Nejčtenější český web o jídle, Toprecepty.cz, který každý měsíc navštíví přibližně až 3 milióny uživatelů, nabízí na stejnojmenném portálu více než 65 000 receptů, z nichž mnohé patří mezi rodinné poklady uživatelů. V sekci Magazín jsou stovky odborných článků, najdete zde i desítky užitečných kuchařských tipů a triků a na webu samotném můžete shlédnout stovky videí, jejichž obliba stále roste. Právě proto zde loni vznikly první tištěné video kuchařky s názvem Naše kuchařka a Naše moučníky. Letos k nim přibyla Naše kuchařka 2. Co všechny spojuje? Najdete v nich rodinné recepty amatérských kuchařů a cukrářů, které na webu Toprecepty.cz prověřily stovky uživatelů tím, že jídlo podle daného receptu uvařili a ohodnotili. V kuchařkách je pak výběr toho nejlepšího z celé plejády skvělých receptů. Vánočka podle babiččina receptu, který se předává z generace na generaci, rodinný bramborový salát, bábovka od maminky, milionová polévka, trdelník na plech… To jsou bez nadsázky poklady, jejichž hodnotu nelze vyčíslit. Kromě těchto tradičních receptů zde najdete také minutková kachní prsa, spaghetti carbonara a mnoho dalších moderních a rychlých jídel.

Kmotry knihy byli cukrář a porotce pořadu Peče celá země Josef Maršálek, herečka a moderátorka Tereza Bebarová, vítězka MasterChef Česko Veronika Dinišová alias Besky, šéfredaktorka webu Lifee.cz Markéta Behinová a známá pekařka a autorka kuchařských knih Iva Trhoňová, která je zároveňmoderátorkou webu.
“Myslím si, že tenhle počin, že vznikly knížky na základě receptů lidí z celé
České republiky, je moc hezký, protože se ukazuje, že co Čech, to kuchař,” řeklana křtu kuchařek herečka a moderátorka Tereza Bebarová.
“Já bych chtěl, aby se tahle kniha prodávala. Oceňuju ten QR kód, to je výborný
nápad. Je to krásná práce,” zhodnotil cukrář a porotce Josef Maršálek a dodal, že věří, že se náklad 7500 kusů prodá do týdne.
Veronika alias Besky se během křtu dokonce přiznala, že na webu Toprecepty často hledala inspiraci při své cestě soutěží MasterChef Česko.“Těch nej nej receptů je na webu Toprecepty hodně, určitě tisíce, máme i několik set excelentních receptů, ale přirozeně se tam nevešly všechny. Vybírali jsme proto pocitově ty nejlepší z nejlepších, ale stejně se tam i tak na mnohé nedostalo,” vypočítává přednosti všech kuchařek Iva Trhoňová, která se nanich také podílela a přispěla i svými vlastními recepty.

Podobné příspěvky

Románová trilogie „německé Ferrante“

Afri

Slow-fashion, organické materiály, upcyklace a udržitelná móda

Afri

ŠKOLA PLNÁ KADEŘNÍKŮ ,

Afri