Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

RockOpera Praha zahájila novou sezónu

RockOpera Praha zahájila novou sezónu. Vrcholem bude nová premiéra Vymítač. Svou fanoušky potěší i možností poslouchat alba divadla prostřednictvím streamovacích služeb

Nová divadelní sezóna zaklepala na dveře. RockOpera Praha se ji zahájila ve čtvrtek 21. září s jedním ze svých nejúspěšnějších děl – s Faustem. Na prkna RockOpery Praha se tak po prázdninách vrátí stálice jako Viktor Dyk, Jiří Zonyga, Jan Toužimský, ale i další hvězdy české rockové scény, které se představí v zavedeném repertoáru let minulých i v rámci zcela nové koncertní premiéry opery Vymítač.

V průběhu následujících měsíců se diváci mohou těšit na již zavedená díla, jež se stala neoddělitelnou součástí tvorby RockOpery Praha, ale také na nejnovější hry jako Proces nebo Malý princ. Jako dobré lákadlo na novou sezónu si RockOpera Praha v předchozích dnech připravila nový singl Jen pár vět v podání dvojice Viktor Dyk a Žántí. Skladbu rovnou doprovodila i videoklipem, který má na svědomí jedna z výtvarnic RockOpery Praha Tereza Doležalová. Nahrávka je jen důkazem toho, že RockOpera Praha je o živém hraním, vystoupení talentovaných hudebníků a dokonalé show.

„RockOpera Praha není příznivcem zpívání za doprovodu playbacku. Necháváme se inspirovat velkými rockovými koncerty a svá vystoupení obohacujeme silnými strhujícími příběhy. Ty dávají jak našim představením, tak naší hudbě další dimenzi příznačnou i pro klasické opery nebo symfonické básně. Že naše divadlo klade velký důraz i na muziku jako takovou, dokládají také naše studiové nahrávky, které se už brzy objeví v celosvětových online obchodech,“ přibližuje zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest, která upozorňuje i na to, že hudební alba divadla jsou už nyní dostupná ve streamovacích službách jako například Spotify a v online obchodech jako iTunes nebo v českém Supraphonline.

Velkým očekáváním sezóny je bezesporu koncertní premiéra nově připravované rockové opery Vymítač, která se bude inspirovat exorcismem. Podle slov uměleckého ředitele, klávesisty a skladatelele Milana Steigerwalda navíc půjde o jednu z nejtemnějších a nejtvrdších oper, jaké kdy RockOpera Praha vytvořila.

Kromě klasického repertoáru dostanou prostor i další zajímavé projekty. Za zmínku stojí např. Rocková akademie, jež profesionálům, začínajícím umělcům, ale i naprostým laikům otevírá dveře k divadlu. „Kdokoli, kdo sní o tom stát se pevnou součástí divadla, má teď díky Rockové akademii možnost se ke svému snu přiblížit. Chceme dát šanci každému ukázat se a projevit svůj talent. Odtud už to může být jen krůček na prkna, jež znamenají svět,“ vysvětluje Pavla Forest a dodává, že účastníci budou mít možnost učit se od takových jmen jako Kamil Střihavka, Irina Andreeva nebo Richard Scheufler. Kurzy zahrnují jak pěvecké disciplíny, tak hru na baskytaru, klavír, maskérství a další.

ZDROJ:  TOPART MEDIA

Podobné příspěvky

Hus už nebude národ rozdělovat, doufají mocní. Marně!

Šebík

SYSTÉMY, KTERÉ ŘÍDÍ V PRAZE AUTOBUSY I TRAMVAJE, SLAVÍ DESET LET. ANI JEDNOU NEZKOLABOVALY.

Afri

Jiří Langmajer slaví padesátiny představením Přípitek aneb Cihla v Divadle Viola

Šebík