Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Rodinné firmy jsou větší optimisté

„Další zajímavou zprávou vycházející z průzkumu je fakt, že více než dvě pětiny rodinných firem jsou si vědomy svých silnýchrodina firma stránek a věří svým schopnostem i produktům. To dokresluje i to, že reálně uvažují o přefinancování svého podnikání.“ dodává Havlíček.

„Rodinné firmy jsou motorem ekonomiky. Jejich majitelé je nebudují kvůli okamžitým ziskům, ale s vidinou dlouhodobé podnikatelské perspektivy. Proto Equa bank od počátku svého vstupu na trh rodinné podnikání podporuje,“ uvedl David Řehoř, ředitel rozvoje obchodu firemního bankovnictví Equa bank.

Ocenění Equa bank Rodinná firma roku 2013 se uděluje na základě souboru ekonomických, ale i neekonomických kritérií, jako je například růst obratu v posledních deseti letech, příspěvek k zaměstnanosti v regionu (počet zaměstnanců), počet generací vlastníka zapojených do podnikání, politika sociální odpovědnosti, aj. Cílem ocenění je podpořit a motivovat rodinné firmy v jejich další činnosti a rozvoji. Proto v  letošním roce bude poprvé uděleno 14 regionálních cen, z nichž v listopadu vybere porota hlavního vítěze,“ doplnil David Řehoř z Equa bank.

„Jsem velmi potěšen, že se naší firmě v loňském roce dostalo takového významného ocenění. Je dobře, že se Equa bank a AMSP ČR rozhodly věnovat právě i rodinným firmám, protože si dle mého názoru zaslouží větší podporu,“ komentoval ocenění Václav Jungwirt, jednatel a zakladatel LIVA Předslavice a držitel titulu Equa bank Rodinná firma roku 2012.

Vyhlášení vítěze ocenění Equa bank Rodinná firma roku 2013 proběhne v listopadu v rámci Dne podnikatelů České republiky, který každoročně pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

„Většina rodinných podniků spadá do sektoru malých a středních firem, které tvoří zhruba polovinu naší klientely. Už tedy dávno neplatí, že operativní leasing aut, na který se specializujeme, je doménou velkých společností. V době recese tento produkt objevuje stále více zákazníků, kteří hledají efektivnější řešení správy autoparků. Jestliže v roce 2005 byl podíl operativního leasingu na celkovém tuzemském leasingovém trhu v podnikatelské sféře pouhých 12 %, v roce 2011 už to bylo 33 % a loni dokonce 43,5 %. Jsme rádi, že prostřednictvím soutěže Equa bank Rodinná firma roku můžeme operativní leasing představit i těm podnikatelům, pro které je stále ještě neznámou,“ říká obchodní ředitel LeasePlanu Vladan Jesenský.

 

zdroj: Equa bank

 

Podobné příspěvky

Gibu Fight Night 2 – dobojováno!

Afri

Dnešní projev expředsedy Marka Výborného na sjezdu KDU ČSL

Afri

Nové vozy od Globusu a Konta Bariéry dostanou tři neziskové organizace

Afri