Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Senátorka Vítková bojuje za další fungování dětských skupin

deti jdou do skoly

Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí podpoří na aktuální schůzi Senátu další pokračování dětských skupin. „Kdyby dětské skupiny zanikly, byl by to pro naše předškolní vzdělávání velký problém. Je to velmi důležitá alternativa služeb péče o předškolní děti,“ říká senátorka Jaromíra Vítková (KDU-ČSL). 

 Senátorka Vítková bojuje za další fungování dětských skupin

Vitkova-senatorka„Z pozice prorodinné politiky dáváme v KDU-ČSL sice přednost tomu, aby děti do tří let byly vychovávány v rodině, ovšem doba se mění a i matky musí často brzo zpět do zaměstnání. Pokud chceme opravdu napomoci ke slaďování pracovního a rodinného života dnešních mladých lidí, tak je další pokračování dětských skupin skutečně zapotřebí,“ vysvětluje senátorka Vítková, která opakovaně vyzývala vládu po finančním zajištění dětských skupin i po polovině roku 2022, kdy pro ně vyprší finanční podpora z fondů EU.

Vítková dlouhodobě upozorňuje na nutnost řešit problém dětských skupin. Aktivně také usiluje o vznik mezirezortní skupiny pro předškolní vzdělávání, v jejímž rámci by diskutovali zástupci ministerstev a odborné veřejnosti problémy předškolní péče a vzdělávání.

Dodejme, že v České republice je dnes celkem 1124 dětských skupin s kapacitou pro 16 až 17 tisíc dětí. Podle původního sporného návrhu se měly změnit na jesle. Sněmovna ovšem nakonec rozhodla, že dětské skupiny budou dále existovat a že je budou moci nadále využívat i nejmenší děti ve věku nově již od šesti měsíců.                                                                                                                  

Kateřina Procházková
Tisková mluvčí KDU-ČSL

Podobné příspěvky

Požáry v Austrálii zatím napáchaly škody za 40 miliard korun

Afri

Jak dlouho vydrží bramborový salát?

Afri

Hrozí ekonomický kolaps v Praze 1

Afri