Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Reportáže Zprávy z Prahy

Společnost Archina s.r.o slavila 30 let své existence a vyhlásila vítěze soutěže 7.ročníku INSPIRELI AWARDS

Architektonická a projekční společnost ARCHINA Design s.r.o. oslavila 30 let své existence galakoncertem v prostorách Obecního domu za účasti takových hvězd jako je Helena Vondráčková  a Felix Slováček.

Zakladatelem společnosti je architekt Ing. arch. Ivo Nahálka. Firma Archina Desing s.r.o je  autorem 40 projektů  na výstavbu hotelů a 30 dalších staveb. Za 30 let existence vzniklo ve firmě více než 100 projektů v rámci Evropy a Saúdské Arábie.

V rámci Slavnosního  večera  ve Smetanově síni Obecního domu za doprovodu BID BANDU Felixe Slováčka vystoupili kromě  Heleny Vondráčkové  také  Jaroslav Svěcený, Martin Chodúr, Dušan Růžička,  Felix Slováček Jr., Lubomír Brabec, Ladislav Horák a  Karolína Fišerová . Celým večerem provázeli Monika Trávníčková a Karel Voříšek.

V areálu  Obecního domu byla také  pro návštěvníky připravena expozice keramického tisku na sklo od  výtvarnice Markéta Meduna Kočková z Aglaia Design a firma Frajt Image Glass.

Součástí galavečera bylo i  odhalení a předání poháru vítězům  7. ročníku největší světové studentské soutěže  INSPIRELI AWARDS – největší světová studentská soutěž  založená Václavem Havlem, Bořkem Šípkem a Karlem Smejkalem. Soutěž propojuje mladé, nadané studenty a architekty ze 150 zemí celéhosvěta.

Vítězi soutěže se stali  :
Architektura – Matvey Negoda
Interier – Behrooz  Nakhaei

Urbamismus – Růžena Mašková, Jakub Tomašík, Adam Rössler

Společnost Archina s.r.o  podporuje nejen soutěž INSPIRELI AWARDS, ale i Nadační fond Šťastná hvězda a Nadaci BJP Foundation. Oběma nadacím věnovala společnost  v rámci  po 30 000 Kč.

Za nadační fond  Šťastná hvězda předala patronka fondu  Monika Trávníčková šek v hodnotě 30 000,-  Honzovi Plevovi, který při  vážném úrazu přišel o obě části končetin.
„ Jsem velice ráda, že můžeme Honzovi v rámci nadace pomoci tímto darem překonat těžké poúrazové období“, prohlásila patronka NF Monika Trávníčková.

FOTO: se svolením produkce

PRODUKCE: Monika Trávníčková

Podobné příspěvky

Noční bouřka, hromobití a popadané stromy přes silnici doslova uvěznili zpěváky na Lipensku

Redakce

Společnost Dotykačka před pár dny spustila nový objednávkový portál Vyzvednisi.cz

Redakce

Purpurové doteky v Luxoru

Jaroslav Hauer