Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Startuje 21. ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky –Zlatý Ámos

 

Praha 9. října 2013

V Národním pedagogickém muzeu a knihovně J. A. Komenského v Praze byl dne 9. října 2013 slavnostně zahájen již 21. ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky ve školním roce 2013/2014 –  „Zlatý Ámos“. Anketu pořádá občanské sdružení Klub Domino  a Dětská tisková agentura.

V  sídle  historické budovy muzea  přivítala  všechny přítomné  jeho ředitelka PhDr. Markéta Pánková. Senátor PhDr. Marcel Chládek, Mgr. Jakub Stárek z MŠTV, Jaroslav Zavadil  předseda ČMKOS a další  mluvili o záslužné činnosti učitelů, vyzdvihli jejich práci a obětavý přístup ke vzdělávání dětí. Nezapomnělo se ani na dlouholetou činnost zakladatele ankety PhDr. Slávka Hrzala a jeho přínos pro české školství.

Součástí vlastního zahájení byla i výstava dokumentů, které mapují  dvacetiletou historii ankety. Na vystavovaných panelech jsou fotografie všech držitelů titulu „Zlatý Ámos“,  doplněné o jejich vysvědčení. Jeden z panelů je věnován záštitám ministrů školství, kterých se za  uplynulé období anket ve svých funkcí vystřídalo celkem čtrnáct. Na posledním panelu je namalovaný portrét „oblíbeného učitele“.

Obraz je společným dílem všech účastníků slavnostního zahájení – partnerů, nositelů titulů Zlatý Ámos, zástupců MŠMT a dalších hostů. Portrét vznikal postupně, každý po svém příchodu namaloval část smyšleného  oblíbeného učitele a následně se podepsal.

 Na závěr vystoupil zakladatel „Zlatého Ámose“ PhDr. Slávek Hrzal, zhodnotil  dvacetileté období anket a poděkoval všem organizacím a institucím, které podporují a propagují  dobrou práci pedagogických pracovníků v České republice.

V lednu a únoru 2014 proběhnou regionální kola. Začátkem března se vítězové kol setkají na semifinále a v pátek 28. března 2014 z nich porota na veřejném finále vybere nejoblíbenějšího učitele – „Zlatého Ámose“ a výherce zájezdu do Legolandu. Zároveň dětská porota zvolí svého „Dětského Ámose“ a ani v tomto ročníku nebude chybět volba „Ámose sympaťáka“. Čas na odeslání přihlášky je do 31. prosince 2013.

Přesná pravidla ankety a přihlášku najdou zájemci na www.zlatyamos.cz.

                                                                                                                                                           JUDr. Svetozár Plesník


 

 

 IMG_4114 IMG_4116 IMG_4126 IMG_4151 IMG_4152 IMG_4147 IMG_4167IMG_4169

Podobné příspěvky

Tři stovky dobrovolníků budou namačkaní v kleci společně s 19 sochami slepic v nadživotní velikosti

Afri

Vyhrajte výrobky kadeřníka Tomáše Arsova

Jaroslav Hauer

Mezi Washingtonem a Pekingem se otepluje

Afri