Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Štiky českého byznysu – šanci mají i menší firmy

Štiky českého byznysu mají větší potenciál využít krizi ve svůj prospěch,“ říká Martin Růžička, Country Manager skupiny Coface v České republice. „Vycházíme z dosavadních zkušeností všech předchozích devíti ročníků žebříčku Štiky českého byznysu, které potvrzují, že vybrané firmy mají vysoký stupeň  vlastních zdrojů tj. nad 60% a zachovávají si i vysoké hodnoty likvidity  nad úrovní 2,5 (obecné učebnicové pravidlo hovoří o rozmezí 1,5-2,5). Štika musí být rovněž zisková, a to více než je úrok běžného spotřebního úvěru,“ doplňuje dále Růžička svoji úvahu o firmách umisťujících se v prestižním žebříčku Štik českého byznysu. Do předchozích ročníků se kvalifikovali nejvíce firmy ze zpracovatelského průmyslu, dále z výroby a oprav automobilů a ze  stavebnictví. „V letošním roce bych očekával snížení počtu firem z oboru stavebnictví, kvůli vleklé krizi tohoto oboru, rovněž bych očekával pokles počtu firem ze zemědělsko-potravinářské branže,“ naznačuje Martin Růžička problematická odvětví letošního roku.

 

Jsme velmi rádi, že i v letošním roce můžeme být hlavním partnerem soutěže, která identifikuje nejzdravější a nejdravější ryby českého podnikatelského revíru. Naším posláním je těmto úspěšným firmám pomoci v ochraně jejich majetku, neboť dravost podnikání by měla jít ruku v ruce s opatrností při správě majetku. Pomáháme podnikatelům budovat finanční rezervy na horší časy a na dobu, kdy odejdou z aktivního podnikání. Ambiciózní cíle v podnikání by měly být vyváženy konzervativními cíli při správě finančních rezerv. Právě tuto opatrnost chceme propagovat v letošním roce, která je na finančních trzích charakteristická abnormální situací, způsobenou politikou centrálních bank. Podnikatelé jsou vždy samozřejmě zároveň i investoři, je však důležité, aby rozlišovali mezi podnikatelským rizikem a rizikem na finančních trzích,“ vysvětluje zapojení do projektu Petr Laštovka, Partner EMUN PARTNERS a.s.stiky1

 

“Průzkum PwC mezi významnými českými podnikateli či šéfy jejich firem ukázal, že největší růstové příležitosti se pro stále více tuzemských podniků nacházejí v zahraničí. Třetina dotázaných uvedla, že jim český “rybník” již připadá malý, a proto hodlají letos expandovat do ciziny či posílit svou přítomnost za hranicemi naší země. Dalším tématem budou letos zaměstnanci. Na trhu je sice půl milionu lidí bez práce, české firmy se ale potýkají jak s nedostatkem kvalifikovaných odborníků, tak absolventů s výučním listem a aspoň základní znalostí angličtiny,“ říká David Borkovec, partner PwC Česká republika.

 

Managing Partner společnosti Krajíček & Associates, David Krajíček, dodává: „Úspěšné firmy mohou mít náskok jen díky lidem. Akcionářům českých společností, kteří si to uvědomují, pomáháme tento náskok efektivně využít prostřednictvím kvalitního managementu. Partnerská účast na projektu štik českého byznysu mi umožňuje setkávat se s akcionáři úspěšných českých firem a následně jim pomáhat v dalším růstu a rozvoji. Jako podnikatel také vidím všechna úskalí a překážky vedoucí k vybudování úspěšného podniku. Proto si velmi vážím všech, kteří toto dokázali, a je pro mne ctí účastnit se soutěže o toho nejlepšího a sdílet s nimi jejich úspěchy.“ 

 

Našeho postavení bychom nedosáhli bez dlouhodobé spolupráce s perspektivními firmami a jejich majiteli. Chtěli bychom proto prostřednictvím této soutěže ocenit práci nejúspěšnějších českých firem, podpořit je v jejich dalším rozvoji a podělit se s nimi o úspěch,” vysvětluje zapojení do projektu Ivan Jakúbek, viceprezident Enterprise Investors pro Českou republiku a Slovensko. 

 

Kritérii pro zařazení:

– dosažené ekonomické výsledky po sobě následujících 3 let

– obrat vyšší než 10 milion EUR ročně v každém hodnoceném roce

– alespoň jeden kladný hospodářský výsledek 

– schopnost společnosti dostát svým závazkům

 Více informaci na  www.stiky.cz 

 

 Pořadatelem soutěže je Agentura Helas s.r.o.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobné příspěvky

Westfield Chodov obdržel certifikaci „Safe & Healthy Places“

Afri

Franchising sem, Franchising tam

Afri

V Praze se uskutečnila online konference věnovaná 30. výročí Nezávislosti Republiky Kazachstán  

Afri