Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Strážníci v posledních dvou dnech zadrželi několik řidičů pod vlivem alkoholu a se zákazem řízení

První případ zaznamenala motohlídka z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 12 ve čtvrtek odpoledne.
Když strážník na benzinové stanici ve Lhotecké ulici tankoval palivo do služebního motocyklu přistoupil k němu kolemjdoucí muž s tím, že řidič vozidla, které právě vjelo do myčky, je zjevně pod vlivem alkoholu. Strážník na místo přivolal další hlídku. Po dokončení mycího cyklu podezřelý řidič vyjel z myčky a pokračoval do ulice Hasova. Tam ho pro podezření ze spáchání protiprávního jednání strážníci zastavili.

Zjevně opilý muž špatně artikuloval a byl z něj silně cítit alkohol. Muž se k tomu, že před jízdou pil také přiznal. Provedenou dechovou zkouškou u něj strážníci naměřili 1,61 ‰. Hlídka ho pro podezření ze spáchání trestného činu omezila na osobní svobodě a celou věc předala Policii ČR k dalšímu opatření.

Dalšího řidiče pod vlivem alkoholu navíc se zákazem řízení zadrželi strážníci z Prahy 15 včera večer. Když hlídka projížděla ulicí Ravennská všimla si vozidla, jehož řidič kličkoval po vozovce a ještě k tomu telefonoval za jízdy. Strážníci proto vozidlo zastavili. Muž strážníkům na rovinu sdělil, že má zákaz řízení a vypil před jízdou pár piv. Hlídka muži naměřila 0,17 ‰ alkoholu v dechu. Provedení zkoušky na přítomnost drog však muž důrazně odmítl. Ověřením mužovi totožnosti strážníci zjistili, že muž má skutečně vysloven zákaz řízení motorových vozidel a pro podezření ze spáchání trestného činu ho omezili na osobní svobodě. Celou věc si k dalšímu šetření převzala Policie ČR.

Žena porušila v centru Prahy zákaz vjezdu. Hlídka ji následně naměřila skoro dva a půl promile. Dnes v půl jedné v noci prováděli strážníci z Hlídkového útvaru kontrolní činnost v ulici Lazarská v Praze 1, kde si všimli osobního vozidla, jehož řidička porušila zákaz vjezdu. Žena navíc kličkovala po vozovce a ohrožovala nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Strážníci vozidlo zastavili a při kontrole dokladů ze ženy ucítili alkohol. Provedenou dechovou zkoušku hlídka ženě naměřila 2,37 ‰. Strážníci ji následně omezili pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě. Celou věc dále šetří Policie ČR.

Poslední případ zaznamenali strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 9 dnes v jednu hodinu ráno. Když hlídka projížděla ulici Kbelská uviděla odstavené, neoznačené vozidlo, u kterého stála žena. Hlídka zastavila, aby zjistila, co se stalo. Žena hlídce sdělila, že jí došel benzín. Žena se navíc hlídce přiznala, že v současné době nemá řidičské oprávnění, ale čeká na kamaráda, který přinese benzín a s vozidlem odjede. Asi o půl hodiny později stejná hlídka v Prosecké ulici uviděla před tím odstavené vozidlo, které řídila kontrolovaná žena. Ověřením strážníci zjistili, že žena nejen, že nemá v součastné době řidičské oprávnění, ale byl jí i vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Strážníci ženu pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě a celou věc předali hlídce Policie ČR k dalšímu šetření.

Podobné příspěvky

Harley-Davidson Open House už 18. a 19. září!

Afri

Ve středu 20.listopadu se Praha rozsvítí modře

Afri

Geoportál Prahy 6 se rozšiřuje o novou službu, přehled restaurací s výdejním okénkem

Afri