Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Světelný park ve Žlutých lázních se změnil v příběh lásky

Areál Žluté lázně v pražském Podolí se převléká ze zimního do zamilovaného kabátu. Světelný park Světla vyprávějí… budou po celý únor vyprávět příběh mnoha podob lásky a nabídnou úchvatnou podívanou díky více než 400 tisícům úsporných led diodových žárovek. Diváci budou procházet parkem s novými světelnými prvky se symboly lásky. O víkendech mohou zájemci vyjet na Vltavu vyzdobenou lodí.

Desítky tisíc energeticky úsporných světel září pro lásku

Expozice ve Žlutých lázních je ode dneška obohacená o padesát nových prvků. Nechybí brány ze srdcí, velká srdce, amorkové, lavičky pro zamilované, fotorámy se srdci, ani romantický vláček se srdcem a mnoho dalšího. V povánočním čase se lidé často soustředí na svátek sv. Valentýna, který se slaví 14. února. Expozice má ukázat, že svátek pochází z tradic Evropy a jeho poselství nemusí být omezeno pouze na jeden den. „Představy o lásce se vyvíjely v čase jako kulturní život sám. Jak vnímáme lásku dnes, že jejím předpokladem je vzájemné zalíbení či náklonost, je poměrně nedávná představa pocházející od dob romantismu. Výstava nabízí jako nové fotokoutky tradiční symboly lásky a možné prožití romantické procházky by mělo přispět k povědomí, že láska byla a je podmiňována kulturními souvislostmi v čase, ale také hodnotovým rozvrstvením,“ prozrazuje myšlenku expozice Eva Poláčková, jednatelka společnosti DECOLED s.r.o.

Světla vyprávějí… nabídnou zamilovanou atmosféru po celý únor

Vstupné zůstává stejné jako v lednu. Součástí nabídky budou také v únoru víkendové vyjížďky vyzdobenou lodí. Vlastníci ZTP mají vstup, včetně lodi zdarma. Zdarma mají vstup také děti, které přinesou 1. nebo 2. února ukázat vysvědčení. Na návštěvníky čeká řada akcí, o kterých se dovědí na webu www.svetlavypraveji.cz. Mimo jiné také seznamovací večer přímo na sv. Valentýna 14. února. V areálu je také k zakoupení občerstvení, jako je svařené víno nebo horká čokoláda. Otvírací doba zůstává stejná od 16 do 21 hodin.

Světelný park ve Žlutých lázních má spotřebu 8 kW na hodinu. Spotřeba elektřiny tak na jeden otevírací den vyjde zhruba na 200 korun. Více informací o areálu Žluté lázně najdete na webu www.zlutelazne.cz nebo facebookovém i instagramovém profilu.

Hana Tietze

 

Podobné příspěvky

Obyvatelé protestují proti demolici okrskového centra na sídlišti Ďáblice

Afri

Kazachstán poskytuje humanitární pomoc sousedům

Afri

Ponurý objekt zvaný Turbo. Tam se budete bát zcela jistě

Afri