Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

V Praze se konal kulatý stůl, věnovaný lednovým událostem v Kazachstánu

kaazchstan

Praha, 3. února 2022 – Velvyslanectví Kazachstánu uspořádalo kulatý stůl s českou veřejností, Klubem přátel Kazachstánu, zástupci kultury, školství a médií, na kterém se diskutovalo o lednových událostech.

V Praze se konal kulatý stůl, věnovaný lednovým událostem v Kazachstánu

Kazašští diplomaté informovali účastníky akce o událostech v Kazachstánu, poukázali na zvláštní nebezpečí terorismu a extremismu a zdůraznili, že díky rozhodným opatřením kazašského vedení se podařilo zabránit destabilizaci a v co nejkratší době obnovit pořádek. Česká veřejnost byla rovněž informována o cílech nové vlády Republiky Kazachstán při provádění ekonomických reforem a řešení aktuálních sociálních problémů.

Prorektor Univerzity Karlovy profesor Jan Roit ve svém projevu vysoce ocenil iniciativy kazašského vedení reformovat systém státní správy a hospodářské politiky obecně a poznamenal, že reformy otevírají novou etapu v historii nezávislého Kazachstánu.

Aleš Flitscher, vydavatel českého časopisu «Pražský magazín», zdůraznil: «Jsem přesvědčen, že krizi, která Kazachstán doslova zasáhla, překonáme s důvěrou. Rozsáhlé ekonomické reformy, které vedení země provádí, nepochybně hrají pozitivní roli v sociálním a ekonomickém rozvoji státu. Nejdůležitější hodnotou je soudržný a jednotný lid Kazachstánu, který vždy vynikal svou pracovitostí a touhou po nových poznatcích; tato skutečnost je svorníkem dalšího sebevědomého a udržitelného rozvoje Kazachstánu. Nepochybuji o tom, že v blízké budoucnosti se všichni dočkáme Kazachstánu, který bude ještě silnější.»

Kazašští diplomaté ujistili o neměnnosti kazašsko-českých přátelských vztahů. Velvyslanectví Kazachstánu v České republice chce v letošním roce realizovat všechny své dříve plánované aktivity.

Na závěr briefingu dostali novináři odpovědi na několik otázek.

 Velvyslanectví Republiky Kazachstán v České republice

Podobné příspěvky

Petr Kotvald oslavil 61. narozeniny

Jaroslav Hauer

koncertní sál Pražské konzervatoře byl v pondělí večer svědkem unikátního koncertu…..

Šebík

Čína se vkládá do řešení války na Ukrajině

Afri