Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Krimi Zprávy z Prahy

V prostorách nemocnice strážníci zakročili proti agresivnímu podnapilému muži, který se sebepoškozoval.

V prostorách nemocnice strážníci zakročili proti agresivnímu podnapilému muži, který se sebepoškozoval. Následně ho převezli do protialkoholní záchytné stanice

Další případ podnapilého agresivního muže, který si ubližoval, řešili pražští strážníci včera dopoledne v jedné z pražských nemocnic.

Na linku tísňového volání 156 bylo přijato oznámení, že na oddělení interny jedné pražské nemocnice se nachází pacient, který odmítá opustit toaletu a nereaguje ani na personál nemocnic. Po příjezdu na místo hlídka pacienta vyzvala, aby místnost opustil. Z toalet vyšel muž mladistvého vzhledu, který byl zjevně pod vlivem alkoholu nebo omamných látek. Byl částečně vysvlečen, kalhoty měl spuštěné ke kotníkům. Svým agresivním chováním ohrožoval nejen sebe, ale i své okolí. Na výzvu k prokázání totožnosti nereagoval a začal rozhazovat rukama kolem sebe, bouchat hlavou o zeď a křičel: „Nechte mě všichni bejt, já si budu dělat, co budu chtít!“. Hlídka městské policie tedy muže vyzvala, aby upustil od svého jednání, jinak bude proti němu použito donucovacích prostředků. Na to se jeho agresivita ještě zvýšila a hrozilo, že si sám vážně ublíží. Strážníci proti muži použili hmaty a chvaty sebeobrany a následně mu nasadili i pouta, aby zabránili dalšímu sebepoškozování. Poté, co se uklidni, byla na místo přivolána hlídka zajišťující svoz podnapilých osob, která ho převezla do protialkoholní záchytné stanice. Zde bylo muži naměřeno 2,48 ‰ alkoholu v dechu.

Podnapilý cyklista na sebe upozornil spácháním přestupku

V rámci běžné hlídkové činnosti si hlídka strážníků z Prahy 4 v ulici Budějovická, v časných ranních hodinách povšimla cyklisty, který porušil dopravní značku – zákaz vjezdu všech vozidel.

Hlídka proto muže zastavila a vyzvala k prokázání totožnosti. Při projednání přestupku dvaatřicetiletý cizinec jevil známky opilosti. Na dotaz strážníků se přiznal, že vypil pár piv. Provedenou orientační zkouškou mu byla naměřena necelá jedna promile alkoholu v dechu. Celou věc bude nadále řešit příslušný správní orgán.

Podobné příspěvky

Dvě ocenění za světovou stavbu roku získalo studio Heatherwick stojící za pražským Savarinem

Afri

Národní Muzeum získává svou historickou podobu, na opravu je ještě rok a půl

Afri

Herci divadla Sklep a jejich kabaretní…

Šebík