Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Ve vedení MČ Praha 20 skončili dva radní

Horni_Pocernice

Současné vedení MČ Horní Počernice přišlo o dva členy, potom co na posledním jednání zastupitelstva rezignovali radní Jana Hájková (nezávislý kandidát Hnutí ANO) a radní Petr Růžička (Šance pro Počernice). Vládnoucí starosta Petr Měšťan tím ztratil většinu v zastupitelstvu, a proto se musí spolehnout na tichou podporu od komunistického zastupitele Jaroslava Kočího staršího.

Vládnoucí ODS má menšinovou koalici s podporou KSČM

Situace v Horních Počernicích začíná být vyloženě bizarní. Koalici drží u moci zastupitel Kočí, který je zároveň předsedou kontrolního výboru, který by měl na práci starosty Měšťana dohlížet, a nikoliv jej tichou podporu držet u moci,” říká k tomu předsedkyně Hnutí Občanů Počernic s podporou Pirátů Alena Štrobová a připomíná, že Jaroslav Kočí starší je navíc otcem uvolněného radního Jaroslava Kočího ml., který je zastupitelem Šance pro Počernice.

Hájková a Růžička se shodli, že již nemají žaludek účastnit se této koalice. Podle svých slov byly jejich snahy o odpovědné rozhodování o osudu obce vždy přehlasovány. Hájková doslova zmiňuje střet zájmů starosty Měšťana (ODS), Jaroslava Kočího mladšího (Šance pro Počernice) a Jindřicha Jukla (ODS). Starosta například rozhoduje o odměnách ředitelky Základní školy Ratibořická 1700, která je ve škole jeho nadřízenou.

Rada si navíc odhlasovala, že hlasování rady budou anonymní, takže nejde vyvodit politickou odpovědnost z jejich rozhodnutí o změnách územního plánu, čerpání rozpočtu či přidělování zakázek. Hájková ve svém rezignačním dopise tvrdí, že její setrvání v radě by ji mohlo vystavit trestnímu stíhání, protože některé kroky rady vykazují znaky trestného činu.

Velkou radost mi udělalo vyjádření Petra Růžičky, který se ve své rezignaci omluvil za únorový převrat, kdy i díky jeho hlasu jsem byla jako starostka odvolána. Růžička uvedl, že dnes už ví, že se rozhodl pro špatnou stranu, která nemá na srdci blaho občanů Počernic, ale své osobní zájmy,” uzavírá Štrobová.

V Horních Počernicích od února letošního roku vládne koalice ODS, hnutí ANO, Počernice Jinak a Šance pro Počernice. Vítěz voleb Hnutí Občanů Počernic s podporou Pirátů v čele se starostkou Štrobovou skončil po roce půl v opozici.

Alena Štrobová

Michal Polák

Podobné příspěvky

Vietnamští fotbalisté změřili síly na Strahově

Afri

Flor de Caña je rum s neutrální uhlíkovou stopou

Afri

Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo výzvu zaměřenou na úspory vody v průmyslu

Afri