Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Výročí nezávislosti Kazachstánu bylo oslaveno na lodi v Praze

kazachstan

Kazachstan-obchodni radaDne 7. srpna letošního roku se za pomoci Velvyslanectví Kazachstánu v České republice a Klubu přátel Kazachstánu uskutečnila plavba lodí “Praha” po Vltavě, věnovaná 30. výročí Nezávislosti Republiky Kazachstán. Mezi mnoha pozvanými hosty byli čeští umělci, zástupci médií, čeští a kazašští studenti.

 

Výročí Nezávislosti Kazachstánu bylo neobvykle oslavováno v centru Prahy

pratele kazachstanuVe svém uvítacím projevu kazašští diplomaté podrobně informovali hosty o hlavních úspěších v politickém a socioekonomickém rozvoji země v letech Nezávislosti a o reformách, které nyní probíhají s cílem zvýšit důvěru občanů ve stát.

Na slavnostně vyzdobené palubě lodi hosty přivítali kazašští studenti oblečení v národních krojích. Organizátoři akce představili krásně vyzdobené expozice a malou výstavu věnovanou úspěchům Kazachstánu v letech Nezávislosti.

Hosté dorazili z celé České republiky, Slovenska a Německa.

Jak asi uhodnete, většina účastníků setkání byla z různých fanklubů Dimash! KVIZA paní Tamary zábavnou formou otestovala znalosti hostů o historii, geografii, jazyce a tradicích Kazachstánu. MUSIC PROGRAM představil všestrannost kazašské tradiční i moderní hudby. Překvapením pro všechny bylo živé vystoupení kazašské hudby na národní nástroj DOMBYRE a národní tance v podání kazašských studentů studujících v České republice. Hosty pozdravili a poblahopřáli k svátku zástupci Velvyslanectví Kazachstánu v České republice a Českého klubu přátel Kazachstánu.

Tamara-KazachstanA naše setkání samozřejmě doprovázely Dimashovy písně!

Příjemná komunikace, nádherná kazašská hudba, dobrá nálada, chutné jídlo (mimo jiné z národní kuchyně Kazachstánu!) Vytvořila nádhernou dovolenou na počest 30. VÝROČÍ NEZÁVISLOSTI KAZAKHSTANSKÉ REPUBLIKY! Hosté setkání vyjádřili touhu vidět Kazachstán na vlastní oči, aby byli přesvědčeni o kráse a originalitě této země. Paní Tamara moderovala celou akci skvěle a vytvořila tak nádhernou atmosféru, která ještě více vyzněla v souvislosti s krásou Vltavy a Prahy.

Kazašští studenti připravili hudební koncert, na kterém zahráli národní melodie.

Velvyslanectví Republiky Kazachstán v České republice

Jitka Tomečková, photographer
shams@seznam.cz
Facebook – shams world
Instagram – shams_photography15

 

Podobné příspěvky

Jak vybrat správný tuk a olej?

Redaktor J.Hampl

Pětice mladíků ničila vybavení autobusu. Strážníci je zadrželi a předali policistům.

Afri

ČESKÁ CHUŤOVKA 2020

Redaktor J.Hampl