Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Výstava Káji Saudka bude otevřena 1.6. v Tančící domě

vystava

saudek-komiksAlbum Muriel a andělé je nepochybně nejdůležitějším komiksem české historie. Nikdy dřív ani potom zde nevzniklo dílo, jež se by svou progresivitou, ambiciózností a výtvarnou kvalitou mohlo srovnávat s tím nejzajímavějším, co se právě dělo v komiksově vyspělých zemích. Kdyby album vyšlo koncem 60. let, vývoj domácího komiksu by se jistě vyvíjel jinou cestou. Dodnes neztratilo nic na své přitažlivosti.

O výstavě Muriel a andělé

  • Galerie Tančící dům vystaví originální kresby komiksu Muriel a andělé, který Kája Saudek nakreslil podle scénáře Miloše Macourka.
  • Jsou to díla, která byla po desítky let ztracená a marně hledaná.
  • Originální podklady tohoto zásadního díla českého komiksu se posléze objevily a po dlouhých letech soudních sporů se konečně dostaly jako jeden celek zpět do rodinné sbírky Saudkových.
  • Těchto 130 původních kreseb komiksu Muriel a andělé, tento poklad českého komiksu, představují autorovi dědicové veřejnosti úplně poprvé a to v druhém podzemního podlaží Tančícího domu.
  • Součástí výstavy jsou také desítky originálních maleb a grafik, patřících k tomu nejlepšímu, co Kája Saudek kdy vytvořil.

Nikola Lörinczová

 

Podobné příspěvky

V neděli 21.června se konal třetí dostihový den – Cervnovy handicap pro storm de nuit

Redakce

Festival Brikcius – 9. ročník cyklu koncertů komorní hudby

Redakce

První e-Traveller dorazil do Česka

Redakce