Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

VZP přislíbila ambulantním specialistům smlouvy na dobu neurčitou.

Praha TK: 23.09.2013

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) na základě dohody s Českou lékařskou komorou (ČLK) chce ambulantním specialistům nabídnout smlouvy na dobu neurčitou. Tímto aktem se ambulantním lékařům, podle sdělení prezidenta České lékařské komory Milana Kubka, nabízí možnost pořizovat dražší přístroje a možnost investice do svých lékařských praxí. Na VZP je navázáno sedm tisíc ambulantních specialistů, kterým platnost dosavadní smluv končí v roce 2015.

“Vedení VZP přichází s jasnou a včasnou nabídkou pro řešení končící platnosti smluv, poprvé v historii je připravena prodloužit smlouvy všem stávajícím partnerům na dobu neurčitou,” řekl na tiskové konferenci Zdeněk Kabátek.

“Od změny si slibujeme vyšší jistoty pro ambulantní specialisty, umožnění lepšího plánování poskytování zdravotních služeb a tedy i zajištění kvalitnějších a příjemnějších služeb pro naše klienty,” dodal s tím, že pojišťovna chce vystupovat jako partner “otevřený, férový a předvídatelný”.

Prezident ČLK Milan Koubek doplnil “Vnímám dohodu s VZP jako významný krok ke stabilizaci systému – pacienti získávají jistotu, že je nikdo nepřipraví o lékaře, ke kterému mají důvěru.”  ČLK by chtěla, aby podobné smluvní jistoty získali ambulantní specialisté také od zaměstnaneckých zdravotních pojišťoven.

Praktičtí lékaři již smlouvy na dobu neurčitou mají a ČLK usilovala o to, aby se stejné řešení smluvních vztahů vztahovalo i na specialisty. Krok VZP proto vítá; podle prezidenta komory Milana Kubka nyní lékaři budou moci investovat do rozvoje svých praxí. Dosud si nemohli pořídit například některé dražší přístroje, které by spláceli delší dobu, než na kterou měli smlouvu; nabídka služeb pacientům tudíž byla omezená.

VZP je přesvědčena, že tímto krokem přispívá k celkové stabilizaci systému zdravotnictví v současné ekonomicky nepříznivé situaci. „Trend nastavený novým vedením VZP je správný. Vede k podpoře seriózních vztahů s ambulantními specialisty, které jsou předpokladem pro to, aby VZP mohla nabídnout svým klientům nejlepší možnou péči,“ konstatoval předseda pracovní skupiny správní rady VZP pro smluvní politiku Michal Sojka

Ambulantním specialistům zaplatila VZP v roce 2012 celkem 11,35 miliardy korun. Podle ředitele VZP Zdeňka Kabátka stanoví jasná kritéria pro prodloužení smlouvy, mezi nimi je například věcné a personální vybavení ordinace.

IMG_0021 IMG_0021 IMG_0010 IMG_0005 IMG_0001

 

Podobné příspěvky

Desítky tisíc pražských dětí pomůže během karantény zabavit Abeceda peněz

Afri

Kniha “A taky jsem vařila u Werichů” má již druhé vydání

Jaroslav Hauer

Do finále 23. ročníku soutěže MANAŽER ROKU 2015 postoupilo 70 osobností

Šebík