Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Vzrušující a okouzlující Dominikánská republika

Máte rádi luxus, krásné ženy a zdravý adrenalin? Jestliže jste alespoň na jednu otázku odpověděli ano, pak tím pravým místem, kde si můžete vychutnat vše zmíněné najednou, je Dominikánská republika.

Právě kiteboarding patří v poslední době k velmi oblíbeným sportům, neboť přináší opravdu vzrušující a nezapomenutelné zážitky. Jediné, co potřebujete, je surfovací prkno a draka, kterého připevníte k tělu, a pak už můžete směle brázdit vlny oceánu. Dokonce i začátečníci se s drakem při jízdě na vlnách dostanou alespoň na chvíli do vzduchu.

Vodní lyžování 1Pokud se rozhodnete pro opravdovou relaxaci, vydejte se na nedotčené pláže do oblasti Pedernales,  Baoruco, Baní, Azua nebo Barahona. Všude naleznete nádherné laguny a písečné duny. Patříte-li mezi příznivce potápění, zůstaňte zde alespoň pár dnů, protože právě tato oblast je potápěčský ráj. Korálové útesy, vraky ztroskotaných galeon a tropická fauna a flóra čekají jen a jen na vaše objevení.

 

Doutníky a rum

Bylo by hříchem navštívit Dominikánskou republiku a nevyzkoušet její hlavní speciality – rum a doutníky. Dominikánské doutníky patří mezi nejlepší a nejkvalitnější na světě a ocení je skutečně každý. Muzea v Santiagu nebo La Romaně vás nechají nahlédnout do dávné a zajímavé historie výroby doutníků. Město La Romana je zároveň jedním z největších producentů ručně vyráběných doutníků na světě, odtud právě pocházejí světoznámé značky jako Santa Damiana, Don Diego nebo Montecristo.

Další delikatesa této karibské destinace je dominikánský rum. Výrazné chuti a jedinečné kvality je dosaženo použitím kvalitní cukrové třtiny, která představuje důležitou komponentu při výrobě rumu. Své charakteristické rysy získává místní rum díky precizní destilaci v sudech z amerického bílého dubu. Jakost je také závislá na délce zrání, která se může pohybovat v rozmezí několika měsíců až deseti let. Každý rok se v Dominikánské republice vyrobí více než čtyři miliony beden rumu a mezi nejznámější značky patří Bermúdez, Brugal, Syboney a Barcelo.

Oficiální pálení rumu zde začalo v roce 1852, kdy byla v Bermúdez otevřena první palírna. Pokud byste chtěli nahlédnout do tajů výroby rumu, nemůžete si nechat ujít návštěvu palírny Brugal. Tamější anekdota říká, že by zde každý rád pracoval jako kontrolor kvality. V palírně je pro návštěvníky připravena 15minutová prohlídka, která je zakončena ochutnávkou rumu a výborných koktejlů.

Golfové hřištěGolf

Pokud se vám po dobrém rurmu nebude příliš točit hlava, můžete si zpříjemnit den hraním golfu.

Všem milovníkům tohto sportu nabízí Dominikánská republika skvělá 18jamková hřiště navržená světoznámými golfovými architekty. Např. Casa de Campo od P. B. Dye, Playa Dorada od Roberta Trenta Jonese a Cap Cana od Jacka Nicklause.

Tři hřiště výrazně převyšují ostatní, a to “Psí zub” ( Teeth of the Dog ), jež bylo vybudováno podle návrhu Peta Dye a nachází se nedaleko rekreačního komplexu Casa de Campo u města La Romana, a výborná hřiště od Roberta Trenta Jonese u pláží Playa Granda na Stříbrném pobřeží. Všechna tato hřiště se mohou pyšnit výtečnou polohou přímo u mořského pobřeží.

Více informací o Dominikánské republice naleznete také na www.GoDominicanRepublic.cz.

Podobné příspěvky

Dopravní podnik snižuje své náklady

Afri

Tomáš Klus ukončí Recyklus tour 18. prosince na Výstavišti v Brně

Jaroslav Hauer

Tradiční Velikonoce v době pandemie

Redaktor J.Hampl