Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Whisky festival můžete navštívit již dnes na Novoměstské radnici

whiskylife-festival

Zajít na panáka ušlechtilého pití ve velkém stylu může každý dospělý, který v pátek a sobotu 4. a 5. listopadu navštíví historickou Novoměstskou radnici na Karlově náměstí v Praze. Energická podnikatelka Marta van Leeuwen tam uspořádá další ročník oblíbeného festivalu Whisky Life! Prague, který nabídne komentované degustace a prezentace několika palíren a dovozců whisky.

Z Prahy se opět stal středobod milovníků whisky

skladLetošní už devátý ročník jediného whisky festivalu v Praze rozšiřuje už tak velkou nabídku pro milovníky whisky.  Čím dál více hostů má možnost ocenit  jeho doprovodný program, tedy  účast na řízené degustaci, to znamená masterclasses. Degustaci vedou přední čeští a zahraniční odborníci na danou značku.

Obdrží mnoho zajímavých informací nejen o výrobě a chuti jejich whisky, ale také ochutnají raritní lahve, které by se jinak neotevřely.

  • Vyberte si z více než 150 různých druhů whisky, včetně rarit a těch, které v Čechách zatím nejsou 
    k dostání

Whisky festival má za úkol nejen sdružovat své stálé příznivce a milovníky whisky, kteří si už tuto událost hlídají a nenechají si ji ujít, ale také se snaží přilákat nové hosty a naučit je vychutnávat a pít tento nápoj pod vedením zkušených odborníků.

  • Přijďte na jeden z Masterclassů, na kterém vás přední odborníci na whisky provedou ochutnávkou jimi vybraných whisek

Výhoda festivalu pro hosty je ta, že zde vychutnají v malém množství whisky lahve, které normálně v barech neseženou. Festival si již vybudoval svou základnu milovníků whisky, kteří se sem sjíždějí z celé republiky i Slovenska, protože jim jde nejen o degustace nových značek whisky, ale také o společné setkání, kde probírají své zážitky a nové informace ze světa whisky.

  • Živá hudba, skotské dudy, kilty, doutníky, jídlo… 

Na festival jsou pozváni ambasadoři Kea Sengoku, která představí japonské portoflio whisky, Nicole Lindsay, ta představí palírnu Spingbank a Klikerran, Michal Marešovský zase ukáže Diageo Special Releases pro rok 2022, se Zdeny Kortišem se hosté ponoří do Secret Speyside kolekce, Vašek Rout pro lidi přichystal nostalgickou ochutnávku whisky z dob, kdy mnozí dnešní whiskaři ještě tahali kačera, či dokonce nebyli ani plánováni. Představí se značky Glenmorangie, Kavalan, Michel Couvreur a zajímavostí bude i Blind tasting se společností Hedonism Spirit.

Masterclass – neboli řízené degustace – jsou velkou částí festivalu. Naši vystavovatelé si každoročně zvou ambasadory svých značek, aby ze Skotska, Anglie, Rakouska a jiných zemí přiletěli do Prahy a mohli pro vás uspořádat řízené degustace. Při těch vám představí jejich whisky a celou degustací vás provedou. Naučíte se o historii dané značky, jak se vyrábí, čím je unikátní a naučíte se rozeznat ty nejmenší nuance v chuti a vůni.

Marta van Leeuwenová

whiskylifeprague.cz

 

 

Podobné příspěvky

Klientům společnosti ze skupiny Bohemia Energy končí režim dodávek poslední instance

Redakce

Ájurvéda je prastaré indické učení

Redakce

Zapomenutá pražská část Nové Královice ožívá

Redakce