Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Středočeský kraj Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Whisky Life! Prague 2015

Kde jinde si můžete zakoupit ochutnávku širokého výběru whisky za minimální ceny?

Navíc zde budou jako už každoročně otevřeny a nabídnuty k ochutnávce whisky lahve, které se sem ještě ani nedováží a to vše za minimální degustační ceny – násobky 30,-Kč.

Svátek whisky

Třetí ročník festivalu Whisky Life! Prague se letos uskuteční už ve větších prostorách a to ve dnech 6. a 7. listopadu v Betlémské kapli v Praze.

Zajímavostí je, že Kaple Betlémská byla postavena v roce 1391 na místě bývalé sladovny a slad je taktéž nezbytnou součástí výroby whisky, tzv. „vody života“.

Tento rok si zároveň připomínáme dvě historická výročí – 600 let od upálení Mistra Jana Husa a zároveň 610 let od první doložené písemné zmínky o whisky v Irsku.

Exkluzivním hostem letošního festivalu bude “Whisky Man of the Year 2011 a 2012” John Lamond. John Lamond je jedním z předních světových autorit na whisky, autor knihy ” The Malt Whisky File” a dalších odborných publikací.

Pod jeho vedením se bude během večerních masterclass pod názvem “Wee Highlanders” a “The Islands Which Aren’t Islay” ochutnávat vždy 6 – 7 druhů whisky – více na webu festivalu www.whiskylifeprague.cz, kde naleznete také seznam dalších hodnotných masterclass a možnost jejich rezervace.

Whisky, koktejly, pivo, káva…

Festivalu se tak jako už každoročně zúčastní významní čeští distributoři, jejich značky a hosté – letos Tomatin, Duncan Taylor Scotch Limited, The Lost Distillery Company, Kavalan whisky, společnost Gurlex představí Nestville whisky, dále Rémy–Cointreau, Premier Wines, Pernod-Ricard, Warehouse 1, Rudolf Jelínek, Stock Plzeň, Glentyn(e), Fous Spirits a další ..

Pokud chcete být mezi pár vyvolenými, kteří za výstavní cenu ochutnají exkluzivní whisky, které lahev by stála 32 000,-CZK, neváhejte a rezervujte si Masterclass s názvem Kininvie Special Release #1 25YO, kde spolu s Václavem Routem budete moci za neuvěřitelnou cenu 399,-Kč vychutnat whisky z palírny, která není otevřena pro veřejnost a nachází se v areálu palírny Balvenie. Tato whisky byla vypálena 4. července 1990 a nyní byly vybrány 3 nejlepší sudy z nichž jeden je určen na trh v Thaiwanu, druhý sud do GB a třetí do zbytku světa. Na festivalu Whisky Life! Prague vám společnost Rémy-Cointreau nabídne jako prvním možnost ochutnat tuto jedinečnou whisky a dokonce si i zakoupit její lahev 350ml za 16 000,-Kč – upozorňujeme, že mimo festival by panák této whisky stál minimálně 1000 korun…

Návštěvníci se však mohou těšit i na zajímavé příbuzné produkty, např. pivo z pivovaru ČZU Suchdolský Jeník, ručně dělané čokoládové pralinky Passion Chocolate, pravé anglické koláče Smith‘s pies , překapávanou kávu společnosti Rebel Bean, výtečné whisky koktejly v podání barmanů Bugsy‘s baru. Prezentovat se také bude stylové pánské holičství Barber‘s Wife a Hair Fashion Point, doutníky a dýmky a samozřejmě nebude chybět ani klavírní doprovod a Skotské dudy. Vstupenky na akci jsou již nyní k dostání v síti Ticketstream www.ticketstream.cz

Cena vstupenek:

480,- Kč na páteční festivalový večer 17:00-23:00

420,- Kč na sobotní odpolední festivalový blok 13:00-17:00

460,- Kč na sobotní festivalový večer 18:00-23:00

V ceně vstupenky je vlastní originální sklenka na whisky Glencairn a festivalová brožurka na psaní degustačních poznámek. Ochutnávky whisky budou na místě ke koupi za festivalovou měnu a její násobky Dram (1 Dram – 30,-Kč).

Protože počet vstupenek na jednotlivé festivalové bloky je limitován, doporučujeme si vstupenky zakoupit v předstihu. Upozorňujeme, že cena vstupenek na místě bude dražší o 50,-Kč.

Více informací o Whisky Life! Prague včetně programu a vstupného, najdete na stránkách http://www.whiskylifeprague.cz/ V případě dotazů nás prosím kontaktuje na emailové adrese whiskyfestival@email.cz

Vstupenky v síti Ticketstream Aktualizovaný program Masterclass sledujte na www.whiskylifeprague.cz a https://www.facebook.com/WhiskyLivePrague?ref=hl

Podobné příspěvky

Češky se přestávají stydět. Stále více žen se zajímá o intimní plastiky

Šebík

Rusko letos poroste jako Česko, možná i více

Aleš Fritscher

Místo kapének kapky šampaňského a bez zpěvu

Jaroslav Hauer