Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

XV. Mezinárodní televizní a rozhlasový festival o gastronomii – Znojemský hrozen

Praha 26. září 2013

Dne 26. září 2013 proběhla v prostorech Café Louvre v Praze tisková konference, na které byl prezentován již XV. ročník Mezinárodního televizního a rozhlasového festivalu o gastronomii – Znojemský hrozen 2013, jež se letos uskuteční ve dnech 17.10. – 19. 10. 2013.

Tento festival s pořady a soutěžemi o gastronomii si získal v průběhu čtrnácti minulých ročníků domácí i zahraniční renomé. Jeho součástí je tradičně několik sekcí – kategorie televizních, rozhlasových a reklamních spotů o gastronomii.

Do letošní soutěže – televizní sekce – se přihlásilo 57 pořadů ze 7 zemí, mezi nimiž je 10 pořadů ze 4 českých televizí, což ukazuje na neutichající expanzi zájmu o oblast gastronomie v televizních programech u nás. Do rozhlasové sekce se přihlásilo 49 pořadů ze 4 českých rozhlasů a ze 3 zahraničních.

Ve většině přihlášených děl se projevuje výrazný posun k prezentaci regionálních oblastí, jejich tradic a zvláštností jako fenomén úniku z globalizovaného městského života. Do sekce reklamních spotů se vybíralo z 98 spotů a díky zadavatelům z velkých potravinářských firem, jsou tato malá dílka stále objevná s novými prvky technologického zpracování.

Festival Znojemský hrozen kromě soutěžních přehlídek festivalových pořadů připravuje pro širší veřejnost rozmanité příklady gastronomie.  Letošní rok to bude prezentace našich potravin se značkou „KLASA“, kterou předvede v Gastroshow tým Jaroslava Sapíka. Návštěvníkům festivalu bude formou semináře přiblížen i „Fenomén České pivo“. Seminář organizuje  VUSP ve spolupráci s odborem Úřadu pro potraviny Ministerstva zemědělství. Novinkou je soutěž mladých kuchařů „Znojemská pečeně 2013“, která je zaměřena na novou generaci a poctivou tradici regionálních potravin.

Jako oficiální součást festivalu bude zahájena i nová soutěž „ Kuchařská kniha 2013″   a „Gastro časopis 2013″ .

Stálou tradici a úspěšnost má soutěž „Plný talíř malováni“, do které bylo zasláno 98  kreseb  a 5 artefaktů od dětí ze třinácti mateřských a základních škol.

Pořadatelé festivalu Znojemský hrozen se těší na Vaší účast!

IMG_3238

 

Podobné příspěvky

Trucky, NASCAR & Formule: víkend nabitý motorsportem na autodromu v Mostě

Afri

Sextet – premiéra v Divadle Metro

Afri

Problémissky -film o soutěži Miss World 1970

Jaroslav Hauer