Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Záhadná Dominikánská republika

My lidé jsme od přírody pověrčiví a rádi věříme například tomu, že talismany nám přinesou štěstí nebo nás ochrání před něčím zlým. V Dominikánské republice tomu není jinak.

SoškyVzhledem k tomu, že Dominikánci jsou katolíci, nejoblíbenějším talismanem jsou v této ostrovní zemi Panna Marie a různí patroni. Jejich vyobrazení můžeme najít na nejrůznějších místech.

Legenda, která se váže k městu Higüey také souvisí s náboženstvím. Podle pověsti se tam Kryštofu Kolumbovi, který v té době bojoval s původními obyvateli, Taíny, zjevila Panna Marie. Kolumbus zvítězil a na památku této události pak byla na místě postavena Bazilika Panny z Altagracie, moderní stavba s půdorysem ve tvaru kříže. Dodnes se v ní každý rok 21. ledna Dominikánci schází a toto zjevení si připomínají. Z baziliky se tak stalo oblíbené poutní místo.

Co se týče talismanů, nesmíme zapomenout na jantar, jeden z mála drahých kamenů organického původu, který má magickou moc a je oblíbeným amuletem. Jantaru se také říká „kámen života“, protože je nabitý původní sluneční energií a má tak údajně schopnost celý náš organismus očistit a prozářit a také zahání chmury, deprese a beznaděj, snižuje nervové napětí a zlepšuje psychický stav. Tento medově žlutý minerál se v zemi těží a je častým suvenýrem z dovolené.

Prodej obrazůDominikánskou specialitou je pověrčivost týkající se kobylek, kterých v zemi poletuje poměrně hodně. Jsou velké asi 10 cm a vyskytují se ve dvou barevných variantách. Pokud k vám domů zavítá ta zelená, které se říká „Esperanza“ (naděje), neměli byste ji z domu vyhánět podobně jako v Čechách pavouky. Je-li kobylka hnědá, zbavit se jí můžeme.

Byli jste tam nebo se tam chystáte? Pak si tyto věci zapamatujte, budou se vám hodit! A nezapomeňte si dovést nějaký hezký talisman!

Dominikánská republika je nádherná vzrušující země, kde se nikdy nebudete nudit. Z dovolené zde vám nezbudou jen exotické fotky, ale především nezapomenutelné zážitky.

Pro více informací o Dominikánské republice navštivte webové stránky www.GoDominicanRepublic.cz. Na shledanou v Dominikánské republice!

 

Podobné příspěvky

KLUSÁCI JELI V CHUCHLI O POHÁR PRAŽSKÉHO ZPRAVODAJE

Jaroslav Hauer

Češi píšou programy pro družice

Afri

Nejlepší firmy hledají nové perspektivní trhy

Afri