Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Záhadná Dominikánská republika

My lidé jsme od přírody pověrčiví a rádi věříme například tomu, že talismany nám přinesou štěstí nebo nás ochrání před něčím zlým. V Dominikánské republice tomu není jinak.

SoškyVzhledem k tomu, že Dominikánci jsou katolíci, nejoblíbenějším talismanem jsou v této ostrovní zemi Panna Marie a různí patroni. Jejich vyobrazení můžeme najít na nejrůznějších místech.

Legenda, která se váže k městu Higüey také souvisí s náboženstvím. Podle pověsti se tam Kryštofu Kolumbovi, který v té době bojoval s původními obyvateli, Taíny, zjevila Panna Marie. Kolumbus zvítězil a na památku této události pak byla na místě postavena Bazilika Panny z Altagracie, moderní stavba s půdorysem ve tvaru kříže. Dodnes se v ní každý rok 21. ledna Dominikánci schází a toto zjevení si připomínají. Z baziliky se tak stalo oblíbené poutní místo.

Co se týče talismanů, nesmíme zapomenout na jantar, jeden z mála drahých kamenů organického původu, který má magickou moc a je oblíbeným amuletem. Jantaru se také říká „kámen života“, protože je nabitý původní sluneční energií a má tak údajně schopnost celý náš organismus očistit a prozářit a také zahání chmury, deprese a beznaděj, snižuje nervové napětí a zlepšuje psychický stav. Tento medově žlutý minerál se v zemi těží a je častým suvenýrem z dovolené.

Prodej obrazůDominikánskou specialitou je pověrčivost týkající se kobylek, kterých v zemi poletuje poměrně hodně. Jsou velké asi 10 cm a vyskytují se ve dvou barevných variantách. Pokud k vám domů zavítá ta zelená, které se říká „Esperanza“ (naděje), neměli byste ji z domu vyhánět podobně jako v Čechách pavouky. Je-li kobylka hnědá, zbavit se jí můžeme.

Byli jste tam nebo se tam chystáte? Pak si tyto věci zapamatujte, budou se vám hodit! A nezapomeňte si dovést nějaký hezký talisman!

Dominikánská republika je nádherná vzrušující země, kde se nikdy nebudete nudit. Z dovolené zde vám nezbudou jen exotické fotky, ale především nezapomenutelné zážitky.

Pro více informací o Dominikánské republice navštivte webové stránky www.GoDominicanRepublic.cz. Na shledanou v Dominikánské republice!

 

Podobné příspěvky

Levnější nájemné ještě nějaký čas udrží mezi mladými Čechy oblibu bydlení bez rodičů

Afri

Svět chce být klamán

Afri

Jednota českých právníků udělila medaile Antonína Randy

Afri