Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

"Zelená burza" – burza rostlin

Členové svazu se pravidelně zúčastňují různých výstav a veletrhů v tuzemsku i zahraničí. Doma je to např. Flora Olomouc, For Garden Praha, Zelený svět Brno. Ze zahraničních akcí se nejčastěji presentují v Polsku ve Varšavě – Zeleň je život, v Essenu na IPM, v Maďarsku, Rumunsku a v poslední době v Kyjevě a Moskvě.

V roce 2012 školkaři uspořádali svoji první vlastní výstavu – Zelenou burzu – kontraktační burzu výpěstků na výstavišti v Brně. Byla úspěšná, setkala se s velkým ohlasem a v letošním roce 2013 se již přihlásilo o 30% více vystavovatelů.

Zelená burza 2013 proběhla 16. ledna. Na ploše přesahující 6 800 m² bylo vystaveno přes 2780 vzorků rostlin. Druhý ročník burzy navštívilo celkem 427 návštěvníků zastupujících 277 domácích a zahraničních firem ze Slovenské republiky, z Polska, ze Slovinska a Holandska. Zde je nutné zdůraznit, že se jednalo výhradně o profesionály z oboru.

Zelená burza je koncipována jako kontraktační burza zahradnických výpěstků, zaměřuje se výhradně na velkoobchodní prodej rostlinného materiálu pro realizační firmy, zahradní centra a další firmy podnikající v zahradnickém či školkařském oboru. Pod záštitou Svazu školkařů ČR a ve spolupráci s Asociací zahradnického výstavnictví tak vznikl koncept zahradnické burzy volně přístupný všem členům Svazu školkařů jako podpora prodeje výhradně českých výpěstků na domácím trhu. Návštěvník burzy se může seznámit s celým pěstovaným sortimentem v ČR a na místě porovnat kvalitu a cenu výpěstků u jednotlivých vystavovatelů.

Burza dává příležitost výhodné prezentace všem členským firmám Svazu školkařů za rovných podmínek bez ohledu na velikost firmy nebo šíři pěstovaného sortimentu. Návštěvník burzy tak může porovnávat rostlinný materiál jak od velkých firem s celostátní působností, tak od menších regionálních školek.

www. svaz-skolkaru.cz

 

Podobné příspěvky

JARNÍ KVĚTINOVÝ PLES

Šebík

Lucie Vondráčková si zahrála ve válečném klipu skupiny Melodica

Jaroslav Hauer

Urbanistická soutěž Florenc 21 míří do finále

Afri