Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Zelený Svět 2013 – zahradnický veletrh

Veletrh Zelený svět představuje jediný veletrh zaměřený výhradně na profesionální zahradnickou platformu v ČR. Cílem je sdílení profesionálních informací a navázání kontaktů a kontraktů v oboru. Průběh veletrhu není rušen doprovodnými obchodními aktivitami subjektů, které se zahradnictvím nesouvisí.

Město Brno nebylo vybráno náhodou. Tradice zahradnické výroby i odborného zahradnického školství ( včetně MZLU se specializovanou zahradnickou fakultou ) zde má bohatou historii. Brno je současně dobře dopravně dostupné prakticky ze všech zemí. Historicky významné je i zdejší arboretum a nelze opominout i význam Brna jako mezinárodního veletržního města.

A225Na počátku v roce 2000 bylo 17 vystavovatelů na ploše přesahující 300 m², v jubilejním 10. ročníku (2009) zde bylo 93 firem na ploše 2360 m² a 2023 návštěvníků, z čeho 90 % tvořila odborná veřejnost. Takže veletrh naplnil očekávání svých zakladatelů.

Dva následující ročníky (2010-11) byly velmi vyrovnané a podobné – plocha neklesla pod 6000 m², návštěvníci přesáhli počet 2500 a vystavovatelé 100 firem. Původní zastoupení českých a slovenských firem se rozrostlo na Polsko, Německo, Rakousko, Maďarsko, Itálii, Belgii a Holandsko.

Veletrh Zelený Svět 2012, včetně doprovodného programu, se uskutečnil na ploše 4500 m² a zhlédlo jej 1768 návštěvníků. Veletrhu se účastnilo 89 firem a partnerů na celkové ploše 1850 m². Mezi vystavovateli byli především zástupci českých firem. Dále pak Slovenska, Polska, Německa, Rakouska, Itálie, Belgie, Holandska a nováčkem bylo USA. Celkový pokles posledního veletrhu byl proti předchozímu ročníku znatelný, ale předpokládaný. Poprvé v historii pořádání Zeleného Světa, kdy termín tradičně bývá první zářijový víkend daného roku, jsme ustoupili požadavkům pronajímatele výstavních prostor a zasáhli termínem veletrhu do prázdnin. Přes veškerou propagaci měl tento fakt rozhodující vliv nejen na účast vystavovatelů ( souběh dalších mezinárodních veletrhů ), ale také na návštěvnost.

A148Tradiční součástí byl floristický program. Oblasti tvorby zeleně dominoval doprovodný program v sále druhým ročníkem semináře Parky pro život, Zahrady pro radost. Představily se zde nejúspěšnější díla soutěže Park a Zahrada roku 2012.

Letošní 14. Ročník veletrhu se uskuteční 6. a 7.9.2013 v areálu BVV v pavilonu A. Veletrh připravuje nezisková organizace Asociace zahradnického výstavnictví. Její náplní je především organizace tohoto profesního veletrhu a propagace zahradnického oboru. V čele stojí prezident Vlastimil Pasič, viceprezidentem je Ing. Adam Studený. Asociace má v současnosti 13 firemních členů.

NOMENKLATURA: pokojové rostliny, řezané květiny, hrnkové rostliny, trvalky, letničky a dvouletky, okrasné traviny, vodní rostliny, vzrostlé stromy, okrasné dřeviny, ovocné dřeviny, mladé rostliny, semena a cibuloviny, ovoce, kobercové trávníky, mobilní zeleň, zahradní architektura, agrochemie, skleníky a fóliovníky, závlahy, keramika, hnojiva a pesticidy, floristika, floristické potřeby a doplňky, školkařské, vinařské a zahradnické potřeby, zahradní technika, drobná mechanizace, zemina a substráty, školství, svazy, zahradnická literatura a časopisy, velkoobchod, maloobchod včetně zahradních center a parků

Více na www.green-world.info

Podobné příspěvky

Stát v roli vyděrače aneb jak se pomáhá podnikatelům v době krize

Ilja Hynek

Sochařský festival SCULPTURE LINE se nastěhoval do Prahy

Afri

Muzikál Addams family se vrátil do Karlína

Redaktor J.Hampl