Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hokej Sport Uncategorized

Z Ruska si medaili nepřivezou. Češi prohráli s Američany po dramatických nájezdech

Mistrovství světa v hokeji se pro fanoušky vyvíjelo velmi dobře. V základní skupině neprohráli ani jeden zápas, soupeře “drtili” neskutečnými výkony (např. výkon 7:0 s Nory). Stačila jedna prohra a sen o medaili pro Českou republiku se rozplynul.

Ve čtvrtfinále jsme narazili na USA a spoustu fanoušků věřilo, že tento zápas vyhrajeme stejně tak dobře, jako v základní skupině. Začátek zápasu nebyl nijak aktivní, hráči hráli opatrně, nikdo z hráčů se nehnal do zbytečných šancí. Ač se Američané snažili o tlak na české soupeře, Češi se nedali a z tlaku dokázali “vybruslit”. Slabým článkem zápasu byly přesilovky, Češi jich měli dostatek a neproměnili ani jednu. Fanouškům se zatajil dech, když se Murphy pokusil vystřelit od modré a puk přeletěl o kousek vrchní tyč české brány.

Naději českým divákům dal Tomáš Zohorna, který byl faulován a v trestném střílení dokázal dát gól. Češi tedy vedli 1:0. To však netrvalo dlouho, Auston Matthews se v druhé třetině natlačil před branku, zvládl si udělat dostatek místa a srovnal stav utkání. Šance od českých hráčů byly, avšak bohužel až dokonce nedokázali Američany přemoct. Skončila základní hrací doba a zápas pokračoval v prodloužení. Deset minut však nestačilo, útoky byly jak ze strany Američanů, tak i ze strany Čechů, gól však nezvládl vystřelit ani jeden tým.

Po prodloužení byl tedy stav stále 1:1 a tak se pokračovalo v samostatných nájezdech. Jako první nastoupil Kašpar, který však se zakončením mezi betony, které je pro něho tak typické, neuspěl. Hedricks také ne a pro české hráče i fanoušky tak stále naděje na postup žila. Druhý nastoupil Koukal, kterému se také nepovedlo nájezd proměnit. Matthews z USA však vystřelil velmi dobře a puk skončil, naneštěstí pro české fanoušky, právě v české brance. Vše záviselo na Zohornovi, který musel dát gól, aby byli čeští hokejisté ještě ve hře. Bohužel, úspěch z první třetiny se nekonal a Češi prohráli 1:2 po samostatných nájezdech.

 

Český sen o medaili se rozplynul a pro národní tým Česka letošní MS 2016 končí.

 

hokej

Tabulka přejata z webu www.ms-v-hokeji.cz, obrázek sport.cz

Podobné příspěvky

Exercises for an Amazing Boost

Ilja Hynek

Jágr promluví o svých úspěších, ale i porážkách

Jaroslav Hauer

How to Pack Optimally for Your Holiday

Ilja Hynek