Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

ALPINE A110 SAN REMO 73

Alpine

Po modelu Alpine A110 Tour de Corse 75, který byl odhalen v roce 2022, je nyní na řadě limitovaná série A110 San Remo 73, která vzdává hold slavné rallyové minulosti značky. Touto novou edicí Alpine oslavuje 50. výročí historického okamžiku značky v motoristickém sportu: vítězství v rallye San Remo, ale také titul v poháru konstruktérů pro Alpine v mistrovství světa v rallye. I když je odkaz na minulost jasný a pocta jednoznačná, je tato číslovaná série 200 kusů především moderní a osobitá.

NOVÁ EDICE NA OSLAVU VÁŠNĚ PRO RALLYE

• Alpine A110 slaví 50. výročí svého vítězství v Rallye San Remo a prvního titulu v poháru konstruktérů v mistrovství světa v rallye v roce 1973.
• Moderní a výrazná limitovaná edice 200 kusů.
• Model Alpine A110 San Remo 73 bude možné objednat od 17. března 2023 za cenu 2 250 000 Kč včetně DPH. 

MODERNÍ INTERPRETACE LEGENDY

Tato nová limitovaná série, inspirovaná legendárním vozem Alpine A110, který v roce 1973 zvítězil v Rallye San Remo, se vyznačuje moderním a osobitým designem v kombinaci s agilitou a výkonem díky zábavnému naladění podvozku a motoru o výkonu 300 koní. Alpine A110 San Remo 73 se vyznačuje jedinečnou kombinací designu zvenčí i zevnitř. Díky nové karoserii v původní modré barvě Caddy, černým střešním obloukům a červeně tónované karbonové střeše limitovaná série A110 San Remo 73 reinterpretuje legendární livrej historické berlinette z roku 1973. Tematický podpis “San Remo 73” na kapotě, dveřích a zadním nárazníku doplňuje černobílá grafika na dveřích. Tu doplňují 18palcová bílá kola Grand Prix, antracitové brzdové třmeny Brembo®, černě tónovaná přední světla, černá loga a monogramy Alpine na blatnících.

Kabina je čalouněna mikrovláknem, které je zvýrazněné šedým prošíváním, jsou zde skořepinová sedadla Sabelt® Racing s výšivkou s motivem mistra světa z roku 73 a jsou připravena pro montáž šestibodového bezpečnostního pásu. Sportovní atmosféru dotvářejí sportovní pedály, hliníková opěrka nohou spolujezdce a podlahové rohože Alpine. Výplně dveří jsou zdobeny dvěma černobílými tematickými pruhy. Exkluzivní model Alpine A110 San Remo 73 je celosvětově omezen na 200 kusů a bude opatřen plaketou “Limitovaná edice A110 San Remo 73” očíslovanou od 1 do 200. Limitovaná edice bude mít také bohatou výbavu, včetně vysoce výkonného brzdového systému, aktivního sportovního výfuku, elektricky sklopných zpětných zrcátek a elektrochromatického zpětného zrcátka, zadních, předních parkovacích senzorů a couvací kamery, jakož i audiosystému Focal a telemetrie Alpine.

Ve České republice bude možné vůz objednat v síti Alpine od pátku 17. března od 9:00 hodin za cenu 2 250 000 Kč včetně DPH.

SAN REMO 1973, ZASVĚCENÍ

A110 San Remo 73 přebírá štafetu po legendárním vozu, který prosadil Alpine v mistrovství světa v rallye. V roce 1973 Alpine dominuje se 4 vítězstvími po 9 kolech mistrovství světa v rallye. Vozy Alpine A110 Berlinette patřily k favoritům tohoto 10. ročníku San Rema, který měl společný charakter s tratí v Monte Carlu – smíšený terén, příznivý pro berlinetty, nemluvě o jejich výhodném poměru výkonu a hmotnosti.

Na italských silnicích dokončila jednička ve voze Alpine první etapu s více než pětiminutovým náskokem díky riskantnější, ale úspěšné strategii s pneumatikami. Se ztrátou více než 9 minut na lídra na startu druhé etapy se Alpine č. 5 řadí k nejlepším časům a etapu po etapě dohání ztrátu, aby v celkovém pořadí skončila na 3. místě za Fiatem 124 a Alpine č. 1, která dokončí etapu v San Remu s více než 6minutovým náskokem na zbytek pole. Tato 10. etapa nadobro zpečetí pro značku Alpine titul mistra světa konstruktérů. Ikonická modro-bílo-červená livrej s černo-bílými pruhy bude patřit světovému titulu. Tento legendární dekor Alpine v roce 2023 nově interpretuje a vzdává hold padesátému výročí tohoto vítězství v rallye.

O ZNAČCE ALPINE

Značka Alpine, kterou založil v roce 1955 Jean Rédélé, se v průběhu let prosadila se svými sportovními vozy francouzského typu. V roce 2018 značka představuje nový model A110, sportovní vůz, který je věrný nadčasovým zásadám Alpine, tedy kompaktnosti, lehkosti, agilitě a radosti z jízdy. V roce 2021 vzniká obchodní jednotka Alpine. Stane se značkou, která se bude věnovat inovativním, autentickým a exkluzivním sportovním vozům skupiny Renault a bude těžit z dědictví a know-how historického závodu v Dieppe i z inženýrských znalostí týmů Alpine Racing a Alpine Cars.

Jitka SKALIČKOVÁ

Podobné příspěvky

BMW 5 z roku 1997 na cestě z Prahy do Mongolska

Aleš Fritscher

Propad prodejů nových osobních aut potvrzují i statistiky ČLFA

Aleš Fritscher

SUV Peugeot 3008 s plug-in hybridním pohonem

Aleš Fritscher