Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Četníci ve Francii elektrifikují vozový park

Peugeot 3008

Francouzské ministerstvo vnitra převzalo po vozech Peugeot 5008, kterými jsou policejní a četnické složky vybaveny od loňského roku, prvních 395 kusů modelu Peugeot 3008 Hybrid pro národní četnictvo. Plug-in hybridní verze se budou používat zejména jako zásahová vozidla.

Četníci ve Francii elektrifikují vozový park, dostanou 395 vozů Peugeot 3008 Hybrid

Tato rozsáhlá fleetová zakázka dokazuje, že model 3008 Hybrid splňuje specifikace organizace, která má náročné požadavky, pokud jde o spolehlivost a výkon, stejně jako o příznivou zůstatkovou hodnotu.

K uzavření dohody mezi značkou Peugeot a Ministerstvem vnitra Francie přispěl i dlouhodobý plán ministerstva na elektrifikaci vozového parku a snahou vybavit jej vozy vyrobenými ve Francii a nabízejícími nejlepší úroveň výkonu.

peugeot_3008phevTato objednávka je také v souladu s dlouhodobým plánem ministerstva na elektrifikaci vozového parku. Vozy Peugeot 3008 Hybrid s kumulativním výkonem 225 k a točivým momentem 360 Nm jsou z hlediska potřeby rychlého přesunu policejních vozů vhodnou volbou. Možnost jízdy čistě na elektřinu umožňuje zásahovým jednotkám přiblížit se zcela nehlučně k místu zásahu, což je pro ně důležitou výhodou.

395 objednaných vozidel má následující charakteristiky:

  • Peugeot 3008 Hybrid 225 EAT8, úroveň výbavy Allure
  • Plug-in hybridní motor: 225 k
  • Elektrický dojezd podle WLTP: až 56 km
  • Výkon baterie: 90 kW
  • Kapacita baterie: 13.2 kWh
  • Maximální kombinovaná spotřeba paliva WLTP: 1,4 l/100 km
  • Maximální kombinované emise CO2 WLTP: 32 g/km
  • Specifický odstín Modrá Célèbes
  • Sítotiskový nápis „GENDARMERIE NATIONALE“ (Národní četnictvo)
  • Provozně specifická výbava

Vozidla jsou vyráběna pro ministerstvo vnitra v továrně Stellantis v Sochaux, přestavba probíhá v závodě EGP v Hordain, který je referenčním výrobcem karoserií pro vozidla se sítotiskem.

Další dodávky pro francouzské četnictvo a policii jsou plánovány na první čtvrtletí roku 2022.

Peugeot

Peugeot je globální kreativní špičková nespecializovaná značka. Mezi její hlavní hodnoty patří dokonalost, perfektní vzhled a emoce.  Značka Peugeot je s 10 000 prodejními místy zastoupená ve více než 160 zemích světa, v roce 2020 prodala téměř 1 200 000 vozů. Poté, co oslavila 210. výročí, představuje v roce 2021 novou identitu s logem, který podtrhuje její osobitost a nadčasovost. Vedle kompletní řady elektrifikovaných osobních a užitkových vozů vyvinul Peugeot nový koncept Neo Performance. První v této nové řadě efektivních a vysoce výkonných vozidel je 508 Peugeot Sport Engineered.

Radka Matthey

         

Podobné příspěvky

Profesionální řidiči se na polygonu v Mostě zdokonalovali v řešení krizových situací

Afri

Moderní automobily VinFast se osvědčily

Afri

Novými ambasadory Toyoty jsou sportovci Rohan, Mäki a Luxová

Afri