Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

CITROËN PŘEDSTAVUJE NOVOU EDICI C-SERIES

C 5

Tato nová edice C-Series je k dispozici u široké škály modelů: C3, C3 Aircross, C5 Aircross a C5 Aircross Hybrid. Je situována uprostřed nabídky, mezi úrovněmi výbavy Feel Pack a Shine Pack, přináší doplňkové prvky ke standardní výbavě zaměřené na pohodu a klid cestujících a nabízí specifické barvy a materiály vycházející ze stávající verze.

CITROËN PŘEDSTAVUJE SVOU NOVOU EDICI C-SERIES

  • Citroën letos na jaře představuje novou edici C-Series, speciální kolekci, která bude k dispozici u vozů C3, C3 Aircross a C5 Aircross.
  • Tato nová edice rozšiřuje obchodní nabídku značky Citroën a představuje styčný bod celé řady Citroën.
  • Je určena pro zákazníky, kteří hledají výjimečné vozy s bohatou komfortní výbavou a výrazným stylistickým podpisem. Další součástí této speciální edice je to, že k evropským verzím Feel Pack byla zařazena vyšší výbava a také jedinečné odstíny a materiály v exteriéru i interiéru vozu, zejména nový balíček s eloxovaným bronzovým odstínem Bronze Anodisé Pack Color.
  • Edice C-Series je nyní u nás k dispozici v rámci nabídky vozů C3, C3 Aircross a C5 Aircross, a to u všech typů motorů.
Copyright Julien Rocher @ Continental Productions

Písmeno „C“ v označení C-Series pochopitelně odkazuje na „C“ ve slově Citroën a zároveň na  „C“  ve francouzském slově Comfort / Komfort, který je jedním ze základních pilířů značky. Ztělesňuje také  „C“ ve francouzských slovech Connectivité / Konektivita, Calme / Klid při jízdě a Caractère / Charakter, který definuje jedinečnou identitu modelů značky.

„Citroën pravidelně vytváří pro své modely limitované série s atraktivními prvky a doplňky v kombinaci s originálním barevným paketem. Speciální edice C-Series se od svého uvedení v polovině roku 2020 u modelu C3 Aircross těší velké oblibě našich zákazníků a byla rozšířena i na další modely řady. Za necelé dva roky se po celém světě prodalo téměř 39 000 vozů této edice. Tato nová edice 2022 s exkluzivním barevným paketem Bronze Anodisé bude důležitou součástí naší nabídky pro rok 2022.“

Pierre Monferrini, project manager řady Citroën

Citroën pro tuto novou edici vyvinul nový barevný paket Bronze Anodisé, který svými sytě bronzovými akcenty dodává celému vozu eleganci i dynamiku. A aby byla zdůrazněna odlišnost, jsou modely edice C-Series z roku 2022 vybaveny vystouplým logem s názvem limitované edice, který je v závislosti na modelu umístěn na předních blatnících, nebo na předních dveřích. V závislosti na modelu a specifikách jednotlivých regionů jsou rozšířeny také úrovně výbavy.

CITROËN C3 C-SERIES

Bestseller značky Citroën, kterým je model C3, si od uvedení třetí generace na trh v roce 2016 získal již více než milion zákazníků po celém světě a v roce 2021 patří mezi tři nejprodávanější modely na hlavních trzích, tedy ve Francii, Španělsku, Itálii, Belgii, Portugalsku, Dánsku, na Slovensku a v Bulharsku.

Klíčem k úspěchu je jeho jedinečný design robustního hatchbacku s vysokou horizontální kapotou, vyšší světlou výškou, bočními díly Airbumps®, širokými blatníky a nárazníky, stejně jako pohoda, kterou na palubě vozu vytváří velkorysý prostor, komfortní sedadla a odpružení ve stylu vozů Citroën. Další silnou stránkou je široká škála možností přizpůsobení, jež osloví zákazníky, kteří chtějí vozidlo podle svého vkusu.

Nová verze vozu Citroën C3, C-Series, která vychází z evropské verze Feel Pack, je vyvedena v odstínu Bronze Anodisé, který je tmavě bronzový a vozu dodává tempo a dynamiku. Tento nový odstín je použit na okrajích střešního dekoru, bočních chráničích Airbumps®, lištách kolem mlhovek, cloně zadních bočních okének a novém logu „C-Series“ umístěném pod zpětným zrcátkem na dveřích řidiče.

Interiér vozu C3 C-Series je ještě elegantnější. Palubní deska získala nový potah ze speciální série Saint James, tvořený materiálem TEP Alba (textilie povlakovaná plasty, odolná technická látka) s bílým prošíváním a saténově chromovaným lemováním. Zachovává vozu atmosféru standardního látkového čalounění Mica Grey.

Zachována zůstala také 16″ kola Matrix z lehké slitiny s diamantovým výbrusem. Tónovaná zadní okna, elektricky sklopná zrcátka a elektrické sekvenční ovládání předních oken jsou drobnosti navíc, které usnadňují každodenní jízdu.

Zadní parkovací asistent a paket Visibility umožňují bezpečnou jízdu a snižují psychickou zátěž řidiče.

Za příplatek je k dispozici dvoubarevná střecha (střecha v odstínu Černá Onyx s odstínem karoserie Bílá Banquise, Šedá Acier, Písková Sable a Šedá Platinum nebo střecha ve verzi Bílá Opale ladící s karoserií v odstínu Černá Perla Nera), vyhřívaná sedadla, Connect Nav, Connect Box a Active Safety Brake. Ve Velké Británii je k dispozici systém Active Safety Brake, přední senzory a systém sledování mrtvého úhlu.

Model C3 C-Series je k dispozici za cenu od 429 900 Kč včetně DPH.

CITROËN C3 AIRCROSS C-SERIES

Citroën C3 Aircross je klíčovým hráčem v segmentu B-SUV. S téměř 77 000 prodanými kusy v roce 2021 představuje 16 % nabídky osobních vozů Citroën. Zákazníky si získal svou univerzálností, prostorností, modularitou a vynikajícím komfortem. Právě vůz C3 Aircross byl v roce 2020 prvním zástupcem nové edice C-Series.

Nová speciální verze C-Series mu dodává ještě výraznější charakter a v Evropě zahrnuje zejména nová 16″ kola z lehké slitiny X Cross Full Diamond Cut (s výjimkou Velké Británie, kde se používají kola X Cross Diamond Full Black).

Kromě rozhodně působící přídě a dobrodružného ducha, který z vozu vyzařuje, lákají zákazníky i možnosti personalizace, které vůz C3 Aircross nabízí. 25 % z nich volí provedení s odlišnou barvou střechy a 20 % balíček Pack Color. Bylo proto přirozené nabídnout verzi C-Series 2022 v novém barevném odstínu Bronze Anodisé, který se objevuje na prvcích zabudovaných do předního nárazníku, na krytech zrcátek a v novém 3D logu „C-Series“ umístěném v horní části předních dveří.

Interiér je v jednoduchém provedení Mica Grey s látkovým čalouněním sedadel a přístrojovou deskou z materiálu TEP Origami Gris Delice. Přední a zadní koberečky jsou nyní součástí standardní výbavy

V nabídce vozu C3 Aircross C-Series jsou všechny prvky výbavy verze Feel Pack, jako je funkce Grip Control se systémem Hill Assist, která posiluje dobrodružný aspekt vozu a umožňuje jízdu v jakémkoliv terénu, služba Connect Box (nouzové a asistenční volání) a možnost volby střechy v jiném odstínu, než je karoserie, pro větší personalizaci.

C3 Aircross C-Series je určen do města i na mimo něj, ať už pro každodenní dojíždění do práce, nebo pro cesty na dovolenou. Jeho cena začíná na 479 900 Kč včetně DPH. Speciální série je k dispozici se všemi typy motorů verze Feel Pack a ve čtyřech barvách karoserie (Šedá Platinium, Šedá Artense, Bílá Banquise a Šedá Khaki), a to v Evropě (kromě Finska, Norska a Švédska) a Japonsku.

CITROËN C5 AIRCROSS C-SERIES

CitroenÚspěch modelu C5 Aircross potvrdila v roce 2021 hybridní verze, která si získala více než 45 % zákazníků.

V nové edici pro rok 2022 je SUV vybaveno také novým odstínem Bronze Anodisé, který nahrazuje odstín Deep Red Anodisé. Nachází se na prvcích Airbumps®, mřížkách sání na předním nárazníku a na logu „C-Series“ na levé straně vozu.

Komfort edice C-Series u vozu C5 Aircross je vyjádřen sériovým použitím kombinace odpružení Citroën Advanced Comfort, které zaručuje komfort jízdy jako na létajícím koberci, a sedadel Advanced Comfort Wild Black (kombinace 3D síťoviny SAO Black a látky s efektem šedé kůže v horní části opěradla), která kombinují pěnu s vysokou hustotou uvnitř a strukturovanou vrstvu pěny s moderním a atraktivním designem připomínajícím kapsle Airbumps® na povrchu.

C-5Mezi prvky konektivity C-Series patří sériově dodávaná navigace Citroën My Drive na nové 10″ HD obrazovce, kompatibilní se systémy Android Auto i Apple CarPlay, a také služba My Citroën Assist (s balíčky SOS a Assistance).

A konečně praktickým doplňkem, který přispívá ke klidné jízdě vozu C5 Aircross C-Series, je standardně dodávaný systém sledování mrtvého úhlu.

Vůz je k dispozici s plug-in hybridním motorem 225 ë-EAT8, ale také s kompletní nabídkou benzinových a naftových motorů (PureTech 130 S&S EAT8 a BVM6, BlueHDi 130 S&S EAT8 a BVM6).  

Citroën C5 Aircross C-Series lze objednat za cenu od 695 000 Kč včetně DPH a jeho plug-in hybridní verze bude k dispozici od 990 000 eur včetně DPH.

                          

Linda ŠEDÁ

Citroën

Citroën od roku 1919 vytváří automobily, technologie a řešení mobility a reaguje tak na měnící se potřeby společnosti. Pro odvážnou a inovativní značku Citroënu je důležitý klid a pohoda zákazníků, a proto nabízí širokou škálu modelů, od jedinečného Ami, objektu elektrické mobility určeného do města, po hatchbacky, SUV a užitková vozidla, z nichž většina je dostupná v elektrických nebo plug-in hybridních verzích. Citroën, který je průkopníkem v oblasti služeb a pozornosti věnované soukromým i firemním zákazníkům, je zastoupen ve 101 zemích, jeho síť tvoří 6 200 prodejen a servisů po celém světě.

Podobné příspěvky

Návrhář udělal z Lexus RX čarodějnický vůz v rubínové barvě

Afri

Sledujte Autosalon již tento čtvrtek 7. května ve 20.15 na Prima COOL

Afri

Nejekologičtějším autem roku 2020 zvolena hybridní Toyota C-HR

Afri