Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Dacia představuje na autosalonu v Bruselu 2023 Spring Extreme s motorizací ELECTRIC 65

Dacia Spring

Za necelé dva roky se díky zákazníkům stal Spring jedním z lídrů na trhu elektromobilů, přičemž od uvedení na trh bylo zaznamenáno více než 100 000 objednávek. V roce 2022 by měl Spring obsadit jednu z nejvyšších příček nejprodávanějších elektromobilů pro soukromé zákazníky. Je nejprodávanějším elekromobilem ve Francii..

SPRING  100% elektrický, OPRAVDOVÉ SUCCESS STORY

Dacia SpringSpring, který byl uveden na trh pro širokou veřejnost na jaře 2021, zpřístupnil elektromobilitu co největšímu počtu lidí. Jednoduchý, zábavný a efektivní – je ideálním společníkem pro každodenní cestování. Od jeho uvedení na trh bylo objednáno více než 100 000 kusů, z nichž tři čtvrtiny připadají na soukromé zákazníky. DACIA Spring, je často  pořízena jako druhé auto do domácnosti. Je nejprodávanějším elekromobilem ve Francii. 

Odvážný a vizionářský Spring dokonale odpovídá potřebám svých zákazníků v oblasti mobility.

OTEVŘENÍ OBJEDNÁVEK V ČESKÉ REPUBLICE 16. LEDNA 2023

Spring Extreme včetně cen pro český trh bude zveřejněn 16. ledna 2023.

První vozy budou dodány v létě tohoto roku.

Spring navíc dokonale vyhovuje specifikacím sdílení automobilů a očekáváním profesionálů.

Od podzimu 2022 je v několika zemích tento model k dispozici i v užitkové verzi Spring Cargo, která umožňuje profesionálům, řemeslníkům a doručovatelům neomezený přístup do center měst. Ať už jde o doručování tzv.« na poslední míli », nebo obecněji o přepravu nákladů, Spring Cargo v sobě spojuje úsporu energie a rozpočtu, jízdní komfort a bezemisní mobilitu.

Jitka Skaličková

O DACII

Xavier Martinet, SVP Marketing, Sales & Operations

Společnost Dacia, která byla založena v roce 1968 a v roce 2004 ji skupina Renault znovu uvedla na trh v Evropě a v oblasti Středomoří, vždy nabízela vozy s nejlepším poměrem ceny a výkonu a neustále měnila definice toho, co je podstatné. Značka Dacia, která je průkopníkem, navrhuje vozidla, která jsou jednoduchá, všestranná, spolehlivá a odpovídají životnímu stylu zákazníků. Modely Dacia se staly etalony na trhu: Logan, nový vůz za ceny ojetých vozů; Sandero, od roku 2017 každoročně nejprodávanější vůz pro evropské zákazníky; Duster, od roku 2018 nejprodávanější SUV pro evropské zákazníky; Spring, šampion dostupné elektromobility; Jogger, všestranný rodinný vůz segmentu C. Od roku 2004 prodala Dacia, která je přítomna ve 44 zemích, více než 8 milionů vozů. Na konci roku 2021 se značka Dacia umístila na 13. místě na belgickém trhu osobních a lehkých užitkových vozidel s 15 240 registracemi. Značka umístila dva modely v první desítce nejoblíbenějších vozů na trhu osobních automobilů: Dacia Sandero na 6. místě a Dacia Duster na 10. místě. Na trhu osobních automobilů potvrdila Dacia svou pátou pozici s 6% podílem na trhu díky úspěchu třetí generace modelu Sandero a SUV Dacia Duster.

Podobné příspěvky

První vozy 508 Peugeot Sport Engineered dodány továrním pilotům WEC

Afri

OPEL Crossland je velké auto za malé peníze

Afri

Toyota vyvinula novou hořčíkovou baterii pro elektromobily

Afri