Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Elektrický „teréňák” Compact Cruiser EV získal cenu Car Design Award 2022

Toyota-compact-EV

Prestižní ocenění Car Design Award 2022 si letos z milánského ADI Design Musea odváží koncepční elektrický model Toyota Compact Cruiser EV z návrhářského centra Toyota ED2 v Nice. Cenu designéři Toyoty dostali v rámci milánského týdne designu a světově proslulého milánského veletrhu nábytku Salone Internazionale del Mobile.

Compact Cruiser EV od Toyoty získal designovou cenu

toyota EVCompact Cruiser EV staví na tradičních prvcích Toyoty v oblasti terénních vozů a je navržen pro lidi žijící ve městech, kteří rádi provozují outdoorové volnočasové aktivity. S jedinečným a atraktivním elektromobilem s pohonem všech kol jsou schopní dostat se odkudkoliv kamkoli.

Po počátečním seznámení s elektromobily budou lidé žádat bezemisní vozidla, která o nich něco vypovídají a vyjadřují jejich životní styl. A dokonalým příkladem tohoto trendu je Compact Cruiser EV,“ uvedl generální ředitel Toyota Design Simon Humphries.

Robustní a odolný exteriér konceptu si řadu stylistických prvků vypůjčil od legendárního Land Cruiseru první generace, jako například kultovní off-roadovou siluetu nebo jednoduché a pevné panely karoserie.

Jako předsedkyně poroty mohu podotknout, že letos se Toyota dostala mezi finalisty ve všech kategoriích této soutěže. V kategorii designový jazyk značky, Aygo X v kategorii sériově vyráběných vozů a pak samozřejmě Compact Cruiser EV, vítěz kategorie koncepčních vozů,“ dodala předsedkyně poroty Silvia Baruffaldiová z magazínu Auto&Design.

Soutěž Car Design Award, kterou v roce 1984 založil Fulvio Cinti, zakladatel a více než 30 let šéfredaktor magazínu Auto&Design, je rozdělena do tří kategorií: sériově vyráběná vozidla, koncepční vozy a designový jazyk značky. O vítězích Car Design Award rozhoduje mezinárodní porota složená z 11 odborníků reprezentujících nejprestižnější automobilové magazíny světa.

Vladimír Michna

Podobné příspěvky

KINTO bude ve Švédsku nabízet sdílení vodíkových vozů Toyota Mirai

Redakce

Skupina PSA představuje nové zásady práce v rámci odpovědného přístupu „New Era of Agility“

Redakce

Jak správně řídit vozy 4×4 a offroady

Redakce