Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Emil Frey Group se stává hlavním partnerem skupiny Stellantis v Maďarsku, v Česku a na Slovensku

Stellantis-vyrobce aut ve Francii

Skupina Emil Frey Group se dohodla se skupinou Stellantis na převzetí distribuce značek Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep v Maďarsku, v Česku a na Slovensku

Budapešť, Maďarsko / Emil Frey Group, Curych, Švýcarsko – 5. dubna 2022: Skupina Emil Frey Group se stává hlavním partnerem skupiny Stellantis v Maďarsku, v Česku a na Slovensku a přebírá odpovědnost za dovoz značek Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep. Uzavření a uskutečnění této zamýšlené transakce přísně podléhá souhlasu příslušných antimonopolních orgánů.

Emil Frey Group se stává hlavním partnerem skupiny Stellantis

Tato transakce navazuje na loňskou fúzi automobilek PSA a FCA, z níž vzešla skupina Stellantis, jeden z největších světových výrobců automobilů s výrobními zařízeními ve 30 zemích a obchodním zastoupením na 130 trzích po celém světě.

Po uzavření plánované transakce bude skupina Emil Frey Group dovážet celkem 9 značek Stellantis jak do Česka, tak na Slovensko a 8 značek Stellantis do Maďarska. Převezme odpovědnost za všechny středoevropské a východoevropské (dřívější) FCA aktivity v Maďarsku, České republice a ve Slovenské republice a po dokončení transakce dojde k převodu stávajících zaměstnanců. Převedeny budou rovněž všechny stávající smlouvy s koncesionáři.

Skupina Emil Frey Group se bude při zajištění úspěchu nové operace spoléhat na své zkušenosti a rozsáhlé know-how na těchto trzích. V důsledku tohoto nového provozního začlenění v Maďarsku, Česku a na Slovensku bude skupina Emil Frey Group zastupovat značky Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep, které mají na těchto trzích silnou pozici, což je pro úspěch nového uspořádání zcela klíčové. Skupina Emil Frey Group rovněž využije své odbornosti k distribuci veškerých náhradních dílů vztahujících se k těmto značkám a k úspěšnému rozvoji souvisejících poprodejních služeb v regionu.

Jsme velmi rádi, že můžeme rozšířit naši plodnou spolupráci se skupinou Stellantis v Maďarsku, v Česku a na Slovensku a upevnit naši přítomnost ve střední Evropě, strategickém regionu, kde naše skupina působí již více než 30 let. Díky této dohodě bude náš stávající obchodní model ještě výkonnější, a tedy výhodnější pro naše koncesionáře i zákazníky. Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep jsou nesmírně zajímavé a ikonické značky. Krásné produkty ve vynikající kvalitě a vybavené nejnovějšími udržitelnými technologiemi z nich učiní správnou volbu pro naše klienty. Díky velkému potenciálu na jednotlivých trzích jsme ve společnosti Emil Frey vysoce motivováni k tomu, abychom našim zákazníkům a koncesionářům v každé zemi poskytovali ty nejlepší služby,“ prohlásil Gerhard Schuermann, generální ředitel Emil Frey Group.

„Jedná se o další důležitý krok v rozvoji obchodní strategie skupiny Stellantis, díky kterému bude naše prodejní struktura v Maďarsku, Česku a na Slovensku ještě flexibilnější a efektivnější, a tím i konkurenceschopnější, přičemž v centru pozornosti budou vždy zákazníci. Díky této podepsané smlouvě se Emil Frey Group stane pro Stellantis ještě silnějším partnerem na trhu. Jsme přesvědčeni, že našim značkám se s tímto novým uspořádáním povede v zemi ještě lépe,“ uvedl Philippe Narbeburu, Senior Vice President pro evropské trhy (mimo G5) skupiny Stellantis.

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep jsou ikonické značky, které doplní portfolio modelů skupiny Emil Frey. Díky využití řady nových vyspělých hnacích ústrojí vyvinutých v rámci skupiny Stellantis budou mít všechny tyto značky v nově získaném portfoliu prospěch z významných investic do technologií nejnovější generace a nových atraktivních modelů a vykročí v nejbližší době směrem k realizaci dlouhodobého strategického plánu skupiny Dare Forward 2030, který byl představen 1. března. Počínaje uvedením pěti nových modelů na trh v roce 2022 má každá značka jasně definovanou progresivní strategii, jejímž cílem je poskytnout našim zákazníkům kompletní řadu modelů splňujících dnešní i budoucí požadavky trhu.

„Stellantis je jedním z předních světových výrobců automobilů, přinášející na trh vynikající produkty a velmi silný plán elektrifikace a udržitelné mobility. Skupina Emil Frey Group, která má za sebou téměř 100 let úspěšných zkušeností v oblasti distribuce automobilů, je odhodlána úspěšně se přizpůsobit vývoji automobilového průmyslu. Společně se skupinou Stellantis pevně věříme, že budeme dodávat řešení mobility budoucnosti a zároveň našim zákazníkům nabídneme očekávané zkušenosti využívající veškeré možné kanály a zajistíme dlouhodobý růst našich značek a našich distribučních sítí,“ vysvětlil Gerhard Schuermann.

***

Radka Matthey

Emil Frey Group ČR

              

 Emil Frey Group

Emil Frey Group je rodinná švýcarská společnost se sídlem v Curychu, kterou v roce 1924 založil automechanik Emil Frey. Podnik působí v automobilovém průmyslu a specializuje se na velkoobchod, maloobchod, financování, leasing, logistiku a také na obchod s náhradními díly pro automobily. Společnost provozuje několik značek v různých evropských zemích a zaměstnává 22 000 zaměstnanců.

Stellantis

Skupina Stellantis (NYSE / MTA / Euronext Paris: STLA) je jedním z předních světových výrobců automobilů a poskytovatelů mobility. Její značky Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroën, Dodge, DS Automobiles, Fiat, Jeep®, Lancia, Maserati, Opel, Peugeot, Ram, Vauxhall, Free2move a Leasys jsou ikonické a nesou v sobě bohatou historii. Jejich inovativní produkty a služby jsou prodchnuty vášní vizionářů, kteří je založili, i nadšením dnešních zákazníků. Díky této rozmanitosti je Stellantis lídrem v oblasti mobility zítřka. Skupina usiluje o to být nejlepší, nikoliv největší společností v oblasti udržitelných technologií mobility a zároveň vytvářet ještě větší přidanou hodnotu pro všechny zúčastněné strany a komunity, v nichž působí. Více informací naleznete na www.stellantis.com/fr.

 

Podobné příspěvky

Terénní bomba Suzuki Jimny a nejtěžší kousek sezony

Afri

Skvělá podívaná – historické formule na Mosteckém autodromu

Afri

Rady, jak jezdit hybridem co nejúsporněji

Afri