Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Lexus a Toyota jsou opět nejspolehlivější auta na světě

Toyota_RAV

Lexus a Toyota se opět umístily mezi třemi nejspolehlivějšími značkami v žebříčku nezávislé neziskové organizace Consumer Reports. Nadprůměrně spolehlivé jsou podle žebříčku například modely RAV4 plug-in a Venza nebo hybridní Prius.

Lexus a Toyota jsou opět nejspolehlivější auta na světě

Toyota HighlanderLexus v hodnocení skončil na první příčce, následuje Mazda a třetí je Toyota. Na čtvrté příčce je v nejnovějším žebříčku další japonská značka Infinity a pátý je americký Buick. Značky byly hodnocené od nuly do 100 bodů, přičemž průměrná spolehlivost se pohybovala mezi 41 a 60 body.

Japonské značky Toyota a Lexus bodují díky propracovaným pohonným jednotkám, nízké spotřebě paliva díky hybridním modelům, pohodlné jízdě, tichému interiéru a intuitivnímu ovládání.

Toyota-CamryDlouhodobým premiantem je Camry, Highlander a Sienna jsou trvale mezi nejlepšími modely ve svých třídách. Prius je již dlouho šampiónem v oblasti spotřeby paliva. Hybridní technologie je k dispozici ve velké části modelů Toyoty, celosvětové oblibě se těší RAV4 Hybrid.

Obecně pak Consumer Reports vyhlásil kompaktní hybridy a plug-in modely jako kategorii s nadprůměrnou celkovou spolehlivostí. I v tomto segmentu jde zejména o model Prius.

 Vladimír Michna

Podobné příspěvky

Evropský šampionát NASCAR v Mostě bude součástí Czech Truck Prix

Afri

Peugeot představuje na šanghajském autosalonu novou řadu SUV

Afri

Motocyklista König prošel úspěšně maturitou a plánuje zlepšení v Itálii

Afri